StoryEditor

SkillsPoland: przed nami wielkie branżowe emocje

Wielkimi krokami zbliżają się dwa duże konkursy branżowe adresowane do uczniów, studentów i młodych ludzi wchodzących na rynek pracy. Mowa o drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu SkillsPoland Gdańsk 2022 oraz o międzynarodowym konkursie EuroSkills Gdańsk 2023.

23.06.2022., 00:00h


200 zawodników na starcie

II edycja SkillsPoland 2022 odbędzie się 23-25 listopada 2022 roku na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AMBEREXPO (ul. Żaglowa 11, Gdańsk). Jak informują organizatorzy eventu, podczas konkursu wystąpi ponad 200 zawodników (w tym również zawodnicy zagraniczni), których oceniać będzie ok. 100 arbitrów z Polski i zagranicy. Uczestnicy zmagań będą mogli sprawdzić się aż w 22 różnego rodzaju konkurencjach, a ich poczynania śledzić będzie ponad 25 tysięcy widzów. 


SkillsPolland - co to takiego?

SkillsPoland to największy konkurs branżowy, skierowany do uczniów szkół branżowych, studentów kierunków technicznych oraz do osób rozpoczynających swoją karierę zawodową. Zawodnicy z całej Polski zmierzą się w 3-dniowej batalii, aby wyłonić najlepszych, którzy będą reprezentować nasz kraj w międzynarodowym finale EuroSkills 2023.
Konkurs SkillsPoland o ogólnopolskim zasięgu, składać się będzie z kilku wydarzeń. W tym roku w Gdańsku zobaczymy, aż 22 konkurencje: architektura krajobrazu, BIM/budownictwo cyfrowe, cukiernictwo, florystyka, frezowanie CNC, fryzjerstwo, gotowanie, instalacje sanitarne i grzewcze, instalacje elektryczne, integracja robotów przemysłowych, meblarstwo, obsługa gości hotelowych, piekarstwo, przemysł 4.0, rzeźnik, serwis restauracyjny, stolarstwo, spawalnictwo, technologia mody, zabiegi kosmetyczne, a także mechatronika oraz mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Konkurs jest skierowany do uczniów, studentów oraz osób pracujących, które do 5 września 2023 r. ukończą 18 lat i nie przekroczą 25 roku życia. Rekrutacja rozpocznie się już we wrześniu. Wyłącznym organizatorem wydarzenie jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji i SkillsPoland Sp. z o.o., Gospodarzem SkillsPoland 2022 jest Miasto Gdańsk, patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, a partnerem strategicznym wydarzenia została Fundacja Empiria i Wiedza.  

Zobaczy to 100 tys. widzów!

Zwycięzcy SkillsPoland 2022 będą następnie reprezentować nasz kraj na międzynarodowych zawodach umiejętności branżowych – EuroSkills Gdańsk 2023.

To – jak podkreśla Aneta Mentel-Sadowska z WorldSkills Poland – największe wydarzenie w historii edukacji branżowej w Polsce, a odbędzie się ono również na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AMBEREXPO.

– W przyszłorocznych zawodach weźmie udział około 600 zawodników oraz 500 znakomitych ekspertów z 31 państw, na arenach konkursowych o łącznej powierzchni 60 tys. metrów kw. Szacujemy, że EuroSkills 2023 zgromadzi ponad 100 000 widzów z Polski i z zagranicy – wylicza.

world skill poland 2022

opr. kp
fot. WorldSkillsPoland

27. maj 2024 20:19