StoryEditor

Sinusoidalne cięcie wałem Saphir SinusCut

Po sprawdzonym modelu wału nożowego SinusCut o szerokości 3 m, który tnie resztki pożniwne na kształt siatki w kształcie sinusoidy, Saphir wprowadza również większą wersję 6-metrową.

15.07.2022., 00:00h


Saphir SinusCut SC600

Na jesienny sezon uprawowy firma Saphir zaprezentowała przedseryjny model wału nożowego SinusCut SC600. Wprowadzając większą, 6-metrową szerokość roboczą, Saphir rozszerza gamę wałów nożowych. Nowy model wyposażony jest w przedni i tylny kozioł zaczepowy, dzięki czemu wał może pracować w różnych zastosowaniach. W wersji czołowej dobre właściwości jezdne zapewnia standardowe zawieszenie przegubowe.


Listwa ścinająca

Jako opcjonalne wyposażenie wały nożowego SC600, firma Saphir oferuje sprawdzoną włókę zawieszoną na sprężynach. Jej zadaniem jest ścinanie ścierniska, wyrównywanie powierzchni i kierowanie resztek pożniwnych do skutecznego cięcia przez noże na wale. Włóka może zwiększyć efektywność wału nożowego, szczególnie w uprawie ścierniska po rzepaku i kukurydzy. 


Cięcie w kształcie sinusoidy

Dwa przeciwbieżne wały nożowe naprzemiennie tną resztki pożniwne, tworząc sinusoidalny obraz cięcia w postaci siatki o gęstych oczkach – stąd nazwa modelu: SinusCut. Według producenta, w ten sposób skutecznie rozdrabnia pozostałości organiczne.

opr. aj

for. firmowe

24. maj 2024 07:09