StoryEditor

Samson wprowadza beczkowozy PG II Genesis

Nowa seria wozów asenizacyjnych Samson PG II Genesis jest dostępna w wersjach dwu- lub trzyosiowych o pojemności od 18 do 35 m3.

13.05.2022., 00:00h


Według producenta, nowa seria wozów asenizacyjnych PG II Genesis jest przystosowana do montażu dużych opon niskociśnieniowych i zapewnia większe możliwości montażu. Dla beczkowozów w wersji tandem o pojemności 18 lub 20 m? opony mogą mieć maksymalnie 1980 mm wysokości i 800 mm szerokości. W wariancie trzyosiowym przy pojemności 28, 31 lub 35 m? można zamontować opony o maksymalnej wysokości 1850 mm i szerokości 800 mm. Dodatkowo wszystkie osie można wyposażyć w systemy kontroli ciśnienia różnorakich producentów.


Lepsza trakcja Samson PG II Genesis

Nowa seria wozów asenizacyjnych PG II Genesis jest również dostępna z nowo opracowanym napędem hydraulicznym HPD (ang. Hydraulic Power Drive) lub dobrze znanym HWD (Hydraulic Wheel Drive). Oba rozwiązania zapewniają hydrauliczne przeniesienie mocy z ciągnika na jedną z osi, poprawiając przyczepność i jednocześnie ograniczając poślizg kół, nacisk na podłoże i tym samym uszkodzenia upraw.


Uprawa i dawkowanie

Oprócz właściwości jezdnych, rozwój PG II Genesis koncentrował się również na zwiększeniu możliwości montażu aplikatorów - w tym przypadku w szczególności na pozycji osi i rozkładzie masy.

- Spodziewamy się, że w przyszłości zobaczymy znacznie więcej rozwiązań dla serii PG II Genesis. Zmiany zostały opracowane w ścisłej współpracy między działem rozwoju firmy Samson, a wieloma rolnikami i usługodawcami. Z tego powodu jesteśmy pewni, że mamy nowy typ cysterny odpowiedni do różnych zadań w terenie i ustanowienia nowych standardów w aplikacji gnojowicy - powiedział Niels Haubjerg, manager produktu ds. technologii gnojowicy w Samson Agro.

Podobnie jak w serii PG II, również w nowej gamie PG II Genesis jest inteligentna jednostka sterująca SlurryMaster 8000, która w połączeniu z wydajną pompą i wbudowanym systemem kontroli przepływu zapewnia wydajne i precyzyjne dozowanie gnojowicy.

Nowe beczkowozy Samson PG II Genesis są już dostępne w cennikach producenta, a dostarczane będą w sezonie 2022/2023.

opr. aj

fot. firmowe

23. czerwiec 2024 07:16