StoryEditor

Samasz na Saharze!

Na piaskach spalonej słońcem Sahary ruszył dzisiaj rajd Fenix Rally, w którym startuje Samasz Rally Team. Za kierownicą zasiada wiceprezes firmy Samasz – Maciej Stolarski!

13.03.2022., 00:00h

Polski zespół rajdowy

Siedem dni i 2200 km po piaskach gorącej Sahary – tak w największym skrócie można określić rozpoczynający się dziś w Tunezji rajd Fenix Rally. Nie zabraknie w nim również polskiego akcentu. Otóż kierowcą samochodu zespołu Samasz Rally Team jest nie kto inny, jak wiceprezes firmy – Maciej Stolarski. 

Fenix Rally na Saharze

Organizatorzy rajdu przygotowali wymagającą trasę prowadzącą przez piaszczyste wybrzeże Morza Śródziemnego, kręte drogi wokół tunezyjskiej miejscowości Matmata i wreszcie przez pustynne wydmy Sahary. Na szczęście o tej porze roku temperatury nie są tak ekstremalne, jak latem. Według prognoz w ciągu dnia ma być ok. 25 stopni, a w nocy ok. 12 stopni Celcjusza. Mimo korzystnych temperatur, wyzwaniem jest 7-dniowy wyścig i pokonywanie dziennie ponad 300 km po piaszczystych bezdrożach największej pustyni świata.

Ponad 200 ekip na Saharze

Zespół Samasz Rally Team, w gotowym na każde warunki Can-Am Maverick, zmierzy się w klasie SSV z pozostałymi 46 zespołami. Za kierownicą przygotowanego na ekstremalne warunki pojazdu zasiada wielokrotnie nagradzany kierowca rajdowy, a jednocześnie wiceprezes czołowego polskiego producenta maszyn zielonkowych – Maciej Stolarski. W tegorocznym rajdzie weźmie udział ponad 200 zawodników.

Panu Maciejowi życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

opr. aj

fot. firmowe

21. maj 2024 06:56