StoryEditor

Sadzarka na długim dyszlu

Na sezon 2023 firma Grimme proponuje nową 4-rzędową, zaczepiana sadzarkę o szerokości transportowej poniżej 3 metrów. W sadzarce Prios 440 zmieniono przede wszystkim układ zawieszenia oraz zespół formowania redlin. Maszyna spełnia wszystkie wymagania konieczne do pracy z systemami rolnictwa precyzyjnego.

28.06.2022., 00:00h

Długi dyszel z ramą pośrednią i układem zawieszania narzędzi umożliwiają współpracę sadzarki z bronami wirnikowymi lub glebogryzarkami. Regulacja głębokości pracy agregatu uprawowego jest realizowana niezależnie od sadzarki. Pozostałe elementy, tj. redlice nawozowe, wyorywacze, talerze obsypujące i formownica redlin są sterowane niezależnie. Regulację głębokości pracy ułatwiają 4 koła kopiujące i 2 czujniki ultradźwiękowe.


Przebudowany zespół formujący

Do uzyskania redliny o gładkiej powierzchni można połączyć korpus obsypujący z tworzywa sztucznego (PE) z płytami wygładzającymi wierzchołek redliny. Do uzyskania gruzełkowatej powierzchni można zastosować kombinację z rolką koszową. Po raz pierwszy istnieje możliwość kombinacji płyt wygładzających wierzchołek redliny i rolek koszowych. Takie hybrydowe rozwiązanie pozwala usypać redliny o stabilnych i gładkich skarpach oraz luźnym wierzchołku. Rozwiązanie to łączy korzyści blachy formującej i rolki koszowej. Do przezbrojenia i ustawienia. Do zwiększenia zdolności wchłaniania wody i zapobieżenia erozji gleby można dodatkowo wyposażyć narzędzie formujące w system TerraProtect.


Telematyka i kamery

Obsługa sadzarki Prios 440 odbywa się przez ISOBUS. Możliwe jest użycie terminalu ciągnika lub terminalu CCI 800 bądź CCI 1200. Maszyna jest przystosowana do współpracy z systemem Section Control. System wizyjny z ekranem dotykowym 12‘‘, z funkcją zoomowania, live slow motion, przekaz obrazu na żywo przez WiFi, Visual Protect PRO i możliwość nagrywania obrazów zapewnia wygodny podgląd funkcji maszyny. Połączenie z portalem myGRIMME umożliwia wymianę danych maszyny i zleceń przez agrirouter z oprogramowaniem rolniczym używanym w gospodarstwie.

opr. ap

fot. firmowe

24. maj 2024 05:08