StoryEditor

Rusza 4. sezon rozgrywek w Farming Simulator

Dobra wiadomość dla fanów gry Farming Simulator. 

07.05.2022., 00:00h


Fani gry Farming Simulator mogą już zacierać ręce. Otóż 14. i 15. maja startują nowe rozgrywki w ramach Farming Simulator League. Tym samym Giants Software rozpoczyna 4. sezon Ligi Farming Simulator! Czy Trelleborg, zdobywca tytułu mistrzowskiego w poprzednim sezonie, zwycięży rywali, którzy rzucą mu wyzwanie i ponownie stanie na najwyższym stopniu podium?


Początek sezonu FSL w połowie maja

Czwarty sezon rozpoczyna się pierwszym turniejem online w weekend 14-15. maja i po comiesięcznych kwalifikacjach dobiegnie końca w listopadzie 2022 roku podczas Mistrzostw Świata. W rywalizacji o łączną pulę nagród sięgającą 100 tys. euro mogą wziąć udział zespoły z każdego zakątka globu.


Comiesięczna rywalizacja w FSL

Rywalizację w ramach 4. sezonu rozgrywek będzie obserwować w comiesięcznych turniejach online. Giants Software będzie transmitował je na żywo na kanałach FSL Facebook i Giants Software Twitch. Punktem kulminacyjnym rozgrywek będą listopadowe Mistrzostwa Świata, które w tym roku również odbędą się w formie online. Nie wykluczone jednak, że w kolejnych latach powróci stacjonarna forma rozgrywek.

- Stale rozwijamy uniwersum Farming Simulator i wszystkie związane z nim aspekty, w tym jakże popularną rywalizację w ramach Farming Simulator League - komentuje Christian Ammann, dyrektor generalny Giants Software. – Dziękujemy naszym partnerom z 4. sezonu, którzy dzielą z nami wizję rodzinnej rywalizacji w wyjątkowym środowisku gry – podsumowuje Ammann.

Giants Software – dystrybutor Farming Simulator i organizator rozgrywek FSL – rozważa udział w różnorakich wydarzeniach nie tylko z branży gamingowej, ale również branży rolniczej, podczas których mógłby organizować więcej samodzielnie funkcjonujących turniejów z osobnymi pulami nagród.

profi i DLG partnerami Ligi Farming Simulator

Oficjalnymi partnerami 4. sezonu ligi Farming Simulator są Nitrado i Noblechairs, znani gracze na arenie gier i e-sportu. Do tego grona zalicza się również redakcja profi oraz stowarzyszenie rolników DLG. Giant Software już zapowiada, że w najbliższym czasie ogłosi kolejnych partnerów strategicznych. W 4. sezonie wszystkie zespoły rywalizują ze sobą na równych zasadach w rundach pucharowych turniejów indywidualnych, ponieważ nie ma już drużyn wyłonionych w drodze eliminacji. W rozgrywki ligowe, jako sponsorzy ekip, nadal angażują się znani producenci z branży rolniczej np. Valtra czy Lindner.

Odświeżony, darmowy tryb e-sport

Wydawca informuje, że w nowym sezonie poprawi dynamikę rozgrywki w trybie wieloosobowym, zwiększając prędkość zbierania plonów i wprowadzając inne optymalizacje. Głównym elementem zawodów jest jak zwykle praca zespołowa, w ramach której trzech graczy musi sprawnie koordynować swoje działania. Po wybraniu odpowiednich maszyn na początku gry, zespoły zbierają pszenicę, prasują bele słomy i zwożą je do stodoły, za co zdobywają punkty. Więcej informacji na temat FSL można znaleźć na stronie fsl.giants-software.com.

opr. aj

fot. firmowe

24. maj 2024 00:32