StoryEditor

Rolnictwo precyzyjne w Farming Simulator 22

Już niedługo Twoje wirtualne gospodarstwo będzie bardziej zrównoważone! Już 19. kwietnia za pośrednictwem oficjalnego ModHuba zostanie udostępniona nowa wersja darmowego dodatku Rolnictwo Precyzyjne do gry Farming Simulator 22.

04.03.2022., 00:00h


John Deere wspólnie z EIT Food

Darmowy dodatek (DLC) do Farming Simulator 22 zawiera różnorodne technologie rolnictwa precyzyjnego. Projekt, zainicjowany przez firmę John Deere i finansowany przez EIT Food, europejską inicjatywę na rzecz innowacji w zakresie żywności, ma na celu zwrócenie uwagi na zrównoważone technologie w rolnictwie.


Rolnictwo precyzyjne w FS22

Dodatek Precision Farming zostanie wydany 19. kwietnia 2022 roku przez Giants Software na PC i konsole. Udostępnia graczom m.in. czujniki upraw, system oceny środowiskowej i wiele nowych elementów rozgrywki. Ma funkcjonalności oryginalnej wersji opracowanej do Farming Simulator 19, która wprowadziła różne typy gleb, próby glebowe, zmienne nawożenie i analizy ekonomiczne. W nowej wersji Precision Farming gracze mają możliwość m.in. zakupu map zasobności pól, co oszczędza czas potrzebny na samodzielne pobieranie próbek gleby. 

Nie widziałeś jeszcze rolnictwa precyzyjnego w FS19?

Zobacz poniższy film!

Nowe funkcje Precision Farming w FS22:

  • zakup map glebowych;
  • zmienne dawkowanie  siewu;
  • zmienne dawkowanie środków ochrony roślin;
  • zmienne dawkowanie nawozów organicznych;
  • zmienne dawkowanie nawozów z wykorzystaniem czujników;

Sukces Rolnictwa Precyzyjnego

Z ponad milionem pobrań pierwsza wersja dodatku Precision Farming do Farming Simulator 19 odniosła ogromny sukces. Projekt ma na celu propagowanie wiedzy na temat zrównoważonej produkcji rolnej. 

- Jesteśmy dumni, że możemy być aktywną częścią tego ważnego projektu – podkreśla Thomas Frey, dyrektor kreatywny Giants Software. – Farming Simulator 22 to do tej pory najbardziej rozbudowana symulacja rolnicza i już została sprzedana w ponad trzech milionach egzemplarzy. Naszym celem jest nie tylko skuteczne promowanie zrównoważonej technologii stojącej za rolnictwem precyzyjnym, ale także zapewnienie większej głębi rozgrywki naszym zaangażowanym i fanom – podsumowuje Thomas Frey.

Udział Polskiej Akademii Nauk

W projekcie biorą również udział inni europejscy partnerzy: Uniwersytet w Hohenheim (Niemcy), Uniwersytet w Reading (Wielka Brytania), Grupo AN (największa hiszpańska spółdzielnia zbożowa). Jest również polski akcent, otóż w projekcie bierze również udział Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauki, którego specjaliści współpracują na rzecz rozwoju tech.

Finansowany przez UE projekt ma na celu podniesienie świadomości na temat zrównoważonego rolnictwa, również wśród osób nie związanych na co dzień z rolnictwem.

opr. aj

fot. firmowe

19. maj 2024 12:59