StoryEditor

Robot polowy Robotti dostępny w Polsce!

W zeszłym tygodniu duńska firma AGROINTELLI, podpisała umowę z firma Vantage Polska (PrecyzyjneRolnictwo.com) na dostawy robotów polowych ROBOTTI dla polskich rolników.

24.02.2022., 00:00h

Z rolnictwem precyzyjnym na ty

Firma PrecyzyjneRolnictwo.com powstała w 2004 roku. W 2007 została autoryzowanym dilerem systemów Trimble. W 2018 firma zmieniła nazwę  na „Vantage”. Pod tą nazwą zrzeszeni są globalni dystrybutorzy marki Trimble, o szczególnie wysokim poziomie technologicznym. Powszechnie znana nazwa firmy - „Precyzyjne Rolnictwo” pozostała wizytówką firmy, jako że to jest właśnie jej główny cel działania.
Vantage Polska oferuje kompletny pakiet rozwiązań rolnictwa precyzyjnego - od badań gleby, tworzenia map zasobności i zmienności gleby, do tworzenia map aplikacyjnych zmiennego wysiewu nasion, nawozu i wapna. Oprócz tego firma zajmuje dostosowywaniem istniejących sprzętów do wymagań rolnictwa precyzyjnego. Vantage jest też autoryzowanym dilerem Trimble - instaluje systemy do automatycznego prowadzenia pojazdów. Poza sprzedażą robota polowego, ROBOTTI, firma zajmie się również jego serwisowaniem.
- Wprowadzenie ROBOTTI do naszego portfolio było naturalnym krokiem rozwoju Vantage Polska, uzupełniając nasz pakiet rolnictwa precyzyjnego w pojazd autonomiczny. To krok w kierunku Rolnictwa 4.0. Autonomia jest już obecna na trawnikach, w domach, niedługo na drogach i naszym zdaniem powinna już dawno istnieć na polach. – mówi jeden z Dyrektorów Vantage Polska, Piotr Pawłowski.

Potencjalni klienci


Według Vantage Polska, pierwszymi polskimi klientami ROBOTTI będą pasjonaci – ludzie odważni i bardzo świadomi, a za nimi będą podążać pozostali. Innym ważnym kręgiem zainteresowania będzie warzywnictwo, gdzie wycofano wiele substancji chemicznych i gdzie brakuje rąk do pracy. Kolejną grupą będą gospodarstwa reprezentujące wysoki poziom technologiczny, posiadające już systemy rolnictwa precyzyjnego.
- To są grupy naszych obecnych klientów, którym zaprezentujemy ROBOTTI. A dlaczego akurat ROBOTTI? Spodobał nam się z tego względu, że jest to kompletny system, oferujący pełne wsparcie i rozwiązania. Przyglądaliśmy się również innym robotom, ale zauważyliśmy, że to nie są jeszcze skończone projekty. Kiedy zobaczyliśmy, że AGROINTELLI buduje sieć dystrybutorów, podjęliśmy działanie. – dodaje Piotr Pawłowski.


Wspólnie do sukcesu


Firma AGROINTELLI, od założenia w 2015 roku, znacznie się powiększyła. Innowacyjność i nieszablonowy sposób myślenia są podstawą firmy. Takie podejście, uczyniło ROBOTTI w pełni przygotowanym produktem gotowym do sprzedaży. Polka, Kamila Torrielli (z domu Smołucha) była częścią tej podroży od samego początku.
- Będąc częścią tej ekscytującej drogi rozwoju firmy AGROINTELLI i powstawania ROBOTTI, mogę powiedzieć, że czekałam na ten moment przez ostatnie 7 lat – moment wprowadzenia naszej technologii do mojego kraju” – mówi Kamila Torrielli z działu marketingu AGROINTELLI. Dodaje: „Rolnictwo jest w Polsce bardzo ważne, a rynek jest pełen możliwości. Precyzyjne narzędzia odgrywają coraz większą rolę, czego dowodem są dobre wyniki Vantage Polska. Nowi koledzy z Vantage Polska nazywają siebie „rock’n’rollową” firmą, stworzoną przez ludzi z pasją i nasze pierwsze wrażenie to potwierdza – potrzebujemy więcej dystrybutorów takiego kalibru. Na koniec dodam, że będąc córką polskich rolników i dorastając na gospodarstwie, jestem dumna i nie mogę się doczekać by zobaczyć ROBOTTI w akcji, w Polsce.

ROBOTTI w skrócie


ROBOTTI jest dziełem duńskiej firmy AGROINTELLI. Jest napędzany silnikiem wysokoprężnym oraz ma standardowy trzypunktowy układ zawieszenia. Dzięki temu ROBOTTI możne współpracować ze standardowymi narzędziami i maszynami. Istnieją dwa modele ROBOTTI – 150D i LR. ROBOTTI 150D posiada przystawkę odbioru mocy (WOM) i dwa silniki, z których jeden obsługuje wyłącznie WOM. ROBOTTI LR jest przeznaczony do pracy bez WOM, posiada jeden silnik, 300 litrowy zbiornik oleju napędowego a jego udźwig to 1250 kg.
 
W kolejnych wydaniach profi bliżej przyjrzymy się robotom ROBOTTI. Jeśli ktoś już dziś chce dowiedzieć się więcej o robocie, polecamy skontaktować się z firmą Vantage lub bezpośrednio AGROINTELLI.

Opr. ap
Fot. firmowe
27. maj 2024 21:55