StoryEditor

Precyzyjne nawożenie przy granicy z Amazone BorderTS

Firma Amazone ma nowe rozwiązanie BorderTS na precyzyjne rozsiewanie nawozu przy granicy pola.

11.02.2022., 00:00h

Szeroko, ale precyzyjnie

Aby przy dużych szerokościach roboczych precyzyjnie nawozić również przy granicy pola, firma Amazone opracowała prowadnicę BorderTS do rozsiewaczy zawieszanych ZA-TS i przyczepianych ZG-TS. W przeciwieństwie do konwencjonalnych osłon (deflektorów) rozsiewu granicznego, BorderTS jest kompatybilne z oprogramowaniem rozsiewaczy. Nowy rozwiązanie współpracuje także ze zintegrowanym w tarczy wysiewającej systemem rozsiewu granicznego AutoTS.

System Amazone BorderTS

Nowy system rozsiewu granicznego Amazone składa się ze specjalnej płyty wyposażonej w kierownice, których kąt nachylenia można regulować. Przy rozrzucie nawozu, listwy prowadzące odbierają granulkom część energii kinetycznej przekierowując je delikatnie w określone miejsce. Płytę prowadzącą można regulować bezstopniowo (jej pozycję rejestruje czujnik), dopasowując rozrzut nawozu do kształtu granicy pola. Podczas pracy, ilość i miejsce dozowania granulek na tarczę rozsiewającą są automatycznie dostosowywane, aby w połączeniu ze zintegrowanym z tarczą systemem rozsiewu granicznego AutoTS, zapewnić możliwie najlepszy rozkład poprzeczny nawozu na całej szerokości roboczej. Oczywiście dawkę rozsiewu można w dowolnym momencie zmienić ręcznie. 


Amazone BorderTS - rozsiew graniczny


Jak zwiększyć plon na skraju pola?

Dzięki BorderTS nawóz można rozsiewać na uprawę jadąc bezpośrednio po granicy. Otwór dozujący skierowany na zewnątrz pola jest po prostu zamknięty. Firma Amazone opracowała system BorderTS specjalnie dla rozsiewaczy TS, aby w połączeniu z AutoTS uzyskamy precyzyjny i równomierny rozrzut nawozu aż do krawędzi pola - bez wyrzucania nawozu przez granicę. Według Amazone, w pasie 5 metrów przy granicy pola można dzięki temu uzyskać nawet o 27% wyższy plon w porównaniu z konwencjonalnymi systemami rozsiewu granicznego.

opr. aj

fot. firmowe

27. maj 2024 12:46