StoryEditor

Prasy Krone automatycznie ułożą bele na polu

Krona w prasach wielkogabarytowych BigPack wprowadza automatyczne rozwiązanie umożliwiające równe odkładanie bel na polu.

16.05.2022., 00:00h


Szybki zbiór dzięki Krone BaleCollect

Jeśli wykonujemy usługę prasowania i zbioru bel, każda minuta jest na wagę złota. Chcemy zebrać słomę dokładnie, a jednocześnie szybko. Wspomoże to nowa automatyczna funkcja działająca w prasach Krone w oparciu o sygnał GPS. Umożliwia ona równe odkładanie bel pod kątem prostym wzdłuż wcześniej ustalonych wirtualnych linii w sposób automatyczny!


Bele ułożone pod linijkę

Tak działa nowe rozwiązanie opracowane przez Krone, dostępne w wózkach BaleCollect, które gromadzą bele wychodzące z prasy i rozładowują je w wyznaczonym miejscach na polu. W pierwszym etapie prasa wyposażona w ten system przejeżdża po obwodzie pola, rejestrując do pięciu wirtualnych linii, wzdłuż których BaleCollect będzie odkładać bele słomy. Największym plusem tego rozwiązania jest odkładanie bel wzdłuż do kierunku jazdy i w jednym szeregu na zapisanych wcześniej liniach. Równie, jak pod sznurek ułożenie ułatwi i przyspieszy zbieranie bel, ograniczy przejazdy na polu i będzie mniej kłopotliwe dla traktorzystów. Do tej pory rozładunek wózka BaleCollect był uruchamiany ręcznie przez operatora, więc nie wszystkie bele były odkładane idealnie równo.


BaleCollect współpracuje z GPS

Jak twierdzi producent, nowa funkcja automatycznego odkładania sterowana w oparciu o system GPS oszczędza czas i koszty transportu, dzięki optymalnemu rozmieszczeniu bel. Zmniejsza to zużycie paliwa, koszt pracy ciągnika i operatora. Według Krone, nowy system BaleCollect wyraźnie zmniejsza liczbę przejazdów na polu, ograniczając ugniatanie gleby i w konsekwencji wyższe plony.

opr. aj

fot. firmowe

26. maj 2024 20:48