StoryEditor

Potężny przetrząsacz Vicon Fanex 1564C

Vicon przedstawił potężny ponad 15-metrowy przetrząsacz Fanex 1564C z nowym systemem kopiowania nierówności podłoża. Bliźniaczą konstrukcją jest model 85156 C marki Kverneland.

28.06.2022., 00:00h


Duża wydajność, precyzja przetrząsania oraz komfort pracy operatora – tak w trzech słowach firma Kverneland przedstawiła nowy przetrząsacz Vicon Fanex 1564C. Dzięki 14 wirnikom rozmieszczonym na szerokości roboczej 15,6 m sprawdzi się w dużych gospodarstwach i firmach usługowych. Wszystkie podzespoły modelu 1564C zaprojektowano z myślą o intensywnym użytkowaniu, zapewnieniu optymalnej wydajności i skróceniu do minimum czasu przestojów.

Małe wirniki, efektywne przewracanie

Jak podaje Kverneland, obszary działania 14 wirników o małej średnicy zachodzą na siebie, co zapewnia efektywne podbieranie i przewracanie pokosu i równomierne rozrzucania na całej szerokości roboczej. Dzięki temu Fanex dobrze przetrząsa materiał nawet w trudnych warunkach.

Kopiowanie terenu

Kluczowe, dla uzyskanie paszy o dobrej jakości, jest precyzyjne kopiowanie terenu – szczególnie w trudnych warunkach polowych. Palce przetrząsacza nie mogą sięgać gleby, co przy dużej szerokości roboczej może być trudne w realizacji. Producent zastosował w tym celu nowy system kopiowania terenu o nazwie TerraFlow. Dzięki rozwiązaniu łączącemu zespół przetrząsacza z ramą nośną, wirniki dopasowują się do konturu podłoża niezależnie od niej. Oznacza to, że odległość palców przetrząsacza jest stała, co zapewnia czystą pracę i równomierny przepływ plonów. Fanex 1564C wyposażony jest w szerokie opony w rozmiarze 380/55-17, które nie tylko zapewniają stabilne prowadzenie, ale również chronią glebę przed nadmiernym zagęszczeniem. W opcji są również większe opony w rozmiarze 500/50-17.

Obsługa i konserwacja

Konstruktorzy zaprojektowali przetrząsacz z myślą o łatwej obsłudze i konserwacji, w związku z tym do minimum ograniczono punkty smarowania, a układ napędowy (z wyjątkiem WOM), wirniki i większość przegubów nie wymagają konserwacji.

Hydraulika do obsługi przetrząsacza

Fanex 1564C składa się do szerokości transportowej poniżej 3 m, dzięki jednemu obwodowi hydraulicznemu dwustronnego działania. Drugi obwód jednostronnego działania służy do opuszczania i podnoszenia przetrząsacza na uwrociach. Aby zachować przetrząsany pokos w obrębie granicy łąki, Fanex wyposażony jest w ogranicznik rozrzutu.

Vicon Fanex 1564C występuje również jako przetrząsacz 85156 C marki Kverneland.

opr. aj

fot. firmowe

13. czerwiec 2024 20:57