StoryEditor

Pöttinger ma nowy terminal

Intuicyjna obsługa maszyn ma coraz większe znaczenie, dlatego Pöttinger wprowadził nowe elementy sterowania, które zwiększają bezpieczeństwo i są łatwe w obsłudze. Mowa o terminalu Select Control i joysticku CCI A3.

13.08.2022., 00:00h

Nowy terminal Select Control charakteryzuje się przyjaznym dla użytkownika wyglądem i ma kolorowy wyświetlacz. Dzięki przejrzyście przyporządkowanym przyciskom funkcyjnym i ekranowi dotykowemu o przekątnej 4,3" wiele funkcji maszyny można wybrać i obsługiwać za pomocą zdalnych zaworów hydraulicznych ciągnika lub sterować nimi bezpośrednio. Jasność wyświetlacza i klawiatury można regulować w zależności od potrzeb, co zapewnia optymalne oświetlenie o każdej porze dnia i nocy. Kosiarki Novact V 10000 mogą być wyposażone w ten terminal jako opcja. Jest on również dostępny dla wozów paszowych serii Boss 3000.

Wygodne sterowanie

Joystick AUX CCI A3 ułatwia sterowanie każdą z maszyn wyposażonych w ISOBUS. Przyciski funkcyjne mogą być dowolnie przydzielane i są oddzielone grzbietami. Pozwala to na uniknięcie błędów operatora. Dotykowe sprzężenie zwrotne i wszystkie ikony wyświetlane na klawiszach jeszcze bardziej ułatwiają pracę z joystickiem. Różne siatki, które mają od ośmiu do dziesięciu klawiszy zapewniają optymalny układ dla każdego zastosowania i mogą być zamienione w ciągu kilku sekund. Joystick jest dostępny jako opcja w przyczepach zbierających Pöttinger Jumbo serii 7000 i 8000, prasach Impress Pro i kosiarkach Novacat V 10000.

opr. jj

13. czerwiec 2024 23:18