StoryEditor

Podgrzewacz silnika w ciągnikach Valtra

Niskie temperatury sprawiają, że olej w silniku gęstnieje i tym samym smarowanie silnika nie jest utrudnione, tyczy się to również maszyn rolniczych. Ciągniki Valtra z mroźnej Finlandii mają na to sposób, którym jest zastosowanie podgrzewacza silnika.

02.02.2022., 00:00h

Instrukcja zaleca, że w przypadku podgrzewacza silnika wystarczy użyć go na 2-3 godziny przed rozruchem silnika, natomiast przy temperaturze wynoszącej – 5 stopni Celsjusza, wskazania termometru pozwoliły uruchomić silnik już po 20 minutach. Gniazdo do podłączenia przewodu podgrzewacza znajduje się pod progiem przy wejściu do kabiny.  Pracy podgrzewacza silnika towarzyszy syczenie.

Ogrzewanie kabiny

Użycie podgrzewacza oprócz prawidłowej pracy silnika zapewnia również komfortową pracę, ponieważ ogrzewanie kabiny działa w pełni wydajnie tuż po rozpoczęciu pracy. Zapraszamy na film, w którym pokazujemy, jak i kiedy stosować podgrzewacz oraz zdradzamy, jakie dodatkowe opcje wyposażenia ciągników Valtra są usprawniają pracę zimą, gdy temperatura spadnie nawet do kilkudziesięciu kresek poniżej zera.
opr. łs

18. lipiec 2024 18:19