r e k l a m a

Partner serwisu

Pierwszy dzień Agro Show 2021 za nami

Pierwszy dzień Agro Show 2021 za nami

Dzisiaj, 24. września 2021 r. rozpoczęła się międzynarodowa wystawa Rolnicza Agro Show  w Bednarach koło Poznania. Po rocznej przerwie, na dawnym lotnisku ponownie zaroiło się od wystawców i zwiedzających. 

Kochani udało się!

Tym krótkim zdaniem przygotowania do tegorocznej edycji podsumował Pan Józef Dworakowski, Prezes Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych, czyli głównego organizatora wystawy. W tym roku swoją ofertę, na powierzchni ponad 100 tys. metrów kwadratowych, prezentuje 536 wystawców. W tym roku, po raz pierwszy wystawę będzie można zwiedzić wirtualnie.  W najbliższych dniach, na stronie internetowej organizatora zostanie uruchomiona taka możliwość. Zasada działania będzie podobna do funkcji StreetViev w mapach Google.

Cyfryzacja i Zielony Ład

Dwa hasła przewodnie wśród znakomitej większości producentów ciągników i maszyn to właśnie szeroko rozumiana cyfryzacja i przygotowania do spełnienia wymagań tzw. Zielonego Ładu. Telemetria czyli zdalne śledzenie położenia i parametrów pracy, w dużym ciągniku czy kombajnie zbożowym raczej nikogo nie zdziwi. A co gdyby w taki system wyposażyć np. siewnik zbożowy, solarkę drogową albo ciągnik o mocy rzędu 40 KM? Takie rozwiązania podczas Agro Show prezentują np. firmy Kuhn i Argo Tractors (właściciel marek Landini i McCormick). W kwestii Zielonego Ładu, wielu producentów oferuje pielniki, zaawansowane systemy oprysku czy narzędzia do uprawy uproszczonej i konserwującej.

Docieracze profi

Oczywiście na takiej imprezie nie mogło zabraknąć Redakcji Profi i naszych Docieraczy. Każdego dnia targów zapraszamy na stoisko Polskiego Wydawnictwa Rolniczego, a o godz. 12:00 zapraszamy na pola pokazowe, gdzie prowadzący program Docieracze przygotowali specjalny pokaz i konkursy z nagrodami.

opr. ap

Zobacz także