r e k l a m a

Partner serwisu

Opony BKT do oprysków

Opony BKT do oprysków

Sady, pola kukurydzy czy buraków - każdy rodzaj uprawy wymaga specyficznych działań. Sprzęt i opony są czynnikami decydującymi o dobrych plonach.

Linia opon BKT do oprysków i odchwaszczania oferuje szeroką gamę produktów do różnych zastosowań: każde rozwiązanie może być zamontowane na konkretnych typach sprzętu, z których każdy wykonuje inne operacje, na różnych terenach, a przede wszystkim do różnych celów. Jak wiadomo, uprawy wymagają różnorodnych czynności, które należy wykonywać na obszarze o zróżnicowanych warunkach i powierzchniach. Wybór opon zależy także od rodzaju terenu, na którym rosną np. buraki cukrowe – wtedy szersza opona zabezpiecza i chroni plantację.

Opony małe i duże

Na przykład specjalny ciągnik przeznaczony do pracy w sadach jest mały, kompaktowy i ma niewielką moc. Ma to wpływ na wyposażenie, tzn. do opryskiwania w wąskich rzędach potrzebne są wąskie opony o średnicy od 16 do 28 cali. Z kolei ciągnik o średniej lub dużej mocy z opryskiwaczem, pracujący na dużych polach, np. kukurydzy musi być wyposażony w wąskie opony o rozmiarze powyżej 28 cali. W wielu przypadkach zamiast tego stosuje się rozwiązanie z podwójnymi oponami na tylnej osi w celu lepszego rozłożenia obciążenia, które jednocześnie przejeżdża między rzędami. Dlatego BKT oferuje różne rozmiary ogumienia, aby zaspokoić zróżnicowane potrzeby odbiorów. 

r e k l a m a

Transport ciężkich ładunków

Najwyższej klasy opona Agrimax Spargo została opracowana w technologii VF, która umożliwia przewożenie ciężkich ładunków przy niższym ciśnieniu w oponie, ograniczając w ten sposób negatywne skutki zagęszczania gleby. Dobra trakcja, komfort jazdy i stabilność uzupełniają cechy tej wszechstronnej opony, która może być używana zarówno na polach, jak i podczas transportu drogowego - a wszystko to pomimo ograniczonej szerokości opony. Agrimax Spargo oznacza bardziej wydajne, wszechstronne i zrównoważone rolnictwo i jest obecnie dostępna w siedmiu rozmiarach: VF 380/85 R 38, VF 380/90 R 46, VF 480/80 R 46, VF 380/90 R 50, VF 380/105 R 50, VF 420/95 R 50 e VF 480/80 R 50.

Uprawy rzędowe i opryski

Agrimax RT 955 to odpowiednia opona radialna BKT do ciężkich maszyn i upraw rzędowych oraz do oprysków. To inwestycja, która zwraca się z nawiązką dzięki optymalnej stabilności, dobrej trakcji i samooczyszczaniu. Zaokrąglony bark został zaprojektowany tak, aby chronić glebę i delikatne uprawy przed uszkodzeniami. Agrimax RT 955 jest dostępny w nie mniej niż 23 różnych rozmiarach. Podobne cechy ma opona Agrimax RT 945, dostępna w ośmiu rozmiarach, zaprojektowana z wąskim bieżnikiem, który chroni plony i nie uszkadza roślin. Dzięki właściwościom samoczyszczącym opona ta jest idealna do transportu drogowego.

Transport drogowy

Również opona Agrimax RT 855 doskonale nadaje się do oprysków upraw rzędowych, a także do kombinowanego transportu drogowego i polowego, umożliwiając tym samym częste przemieszczenia. Są one niezbędne w tego typu działalności. Agrimax RT 855 to opona radialna, która łączy wysoką nośność z doskonałymi właściwościami flotacyjnymi. Opona jest dostępna w 46 rozmiarach i różnych wersjach mieszanki, aby lepiej odpowiadać na potrzeby użytkowników.

opr. jj

Zobacz także