StoryEditor

Opony Agrimax Fortis od BKT

Opony Agrimax Fortis zostały opracowane przez BKT do pracy na trudnym, kamienistym podłożu. Zdaniem producenta ich wytrzymałość jest nawet 7-krotnie wyższa niż wytrzymałość standardowych opon.

24.08.2021., 00:00h
Opony są dedykowane do ciągników dużej mocy, pracujących na polach z licznie występującymi kamieniami o ostrych krawędziach. Są to typowe warunki dla obszarów Walencji w Hiszpanii i Masywu Centralnego we Francji. Opony ciągników pracujących w takich warunkach muszą charakteryzować się podwyższoną odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Mieszanka gumy z jakiej produkowane są opony, ma wyższą twardość w porównaniu z mieszankami stosowanymi w standardowych oponach rolniczych. Podczas testów prowadzonych w Hiszpanii i Francji, producent stwierdził, że opony wykonane z nowej mieszanki mogą być nawet 5-krotnie wytrzymalsze od standardowych opon.

- Informacje z pierwszej ręki i opinie naszych klientów okazały się bardzo istotne przy opracowywaniu mieszanki specjalnej dla opon AGRIMAX FORTIS – wyjaśnia Piero Torassa, kierownik ds. inżynierii terenowej w BKT – Każde zastosowanie wymaga specyficznego produktu: dlatego tak ciężko pracujemy nad przetwarzaniem potrzeb różnych przedsiębiorstw rolnych w unikalne produkty. Ale nie chodzi tylko o większy wybór. Korzystanie z odpowiedniej opony jest również zrównoważone i opłacalne, ponieważ cykl życia produktu jest wydłużony, bez konieczności jej wymiany, a zużycie paliwa jest mniejsze 

Opr. ap
Fot. firmowe
13. lipiec 2024 09:23