StoryEditor

Nowy New Holland T7 HD – kierownica i deska rozdzielcza w jednym

W trzech modelach serii ciągników New Holland T7 HD uwagę zwraca wyświetlacz w pełni zintegrowany z kołem kierownicy.

29.07.2021., 00:00h

Trzy modele ciągników serii T7 HD zyskały przede wszystkim nową kabinę i ulepszone systemy rolnictwa precyzyjnego. Uwagę zwraca również pełniący funkcję deski rozdzielczej wyświetlacz, w pełni zintegrowany z kołem kierownicy.


PLM Intelligence: kolejny krok w kierunku rolnictwa 4.0

Jednym z filarów rolnictwa precyzyjnego jest wykorzystanie systemów prowadzenia równoległego podczas prac polowych. W nowych ciągnikach serii T7 HD sercem systemu nawigacji i prowadzenie równoległego jest odbiornik PLM Cygnus. Producent zapewnia, że względem poprzedniej generacji odbiorników, nowy model lepiej radzi sobie z kompensacją nierówności terenu oraz szybciej odnajduje wirtualne linie prowadzenia. Oczywiście odbiornik może współpracować również z sygnałem korekcyjnym RTK, zarówno z sieci PLM RTK udostępnianej przez producenta jak i sygnałem z sieci komórkowej. Ciągniki współpracują również z systemem telemetrycznym, dzięki czemu, po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji lub zalogowaniu się na stronie internetowej, parametry pracy ciągnika można na bieżąco podglądać z dowolnego miejsca na ziemi. Oprócz właściciela ciągnika, wgląd do systemu mają również pracownicy dealera. Narzędzie New Holland Remote Assistance umożliwia zdalną diagnostykę ciągnika przez serwisanta, a uzupełnieniem nowoczesnych rozwiązań jest system New Holland Control Room, który ostrzega dealera o kodach błędów, proponuje rozwiązania, a nawet może pomóc zapobiegać potencjalnym usterkom.

Większa i cichsza kabina

Pracownicy New Hollanda podkreślają, że nowa kabina jest większa o 7,5% względem poprzedniej generacji. Zmiany jakie zostały wprowadzone w konstrukcji kabiny, pozwoliły na obniżenie poziomu hałasu do 66 dB. Dzięki wydłużeniu kabiny więcej miejsca na nogi zyskali zarówno kierowca jak i pasażer. Do dyspozycji operatora pozostaje zamykany schowek o pojemności 30 litrów, 12-litrowa lodówka oraz mniejsze, otwarte schowki. Kabina jest także wyposażona w port USB oraz gniazda zapalniczki. Pracę po zmroku niewątpliwie ułatwi pakiet oświetlenia, który można wyposażyć w 24 lampy wykonane w technologii LED. Układ automatycznej klimatyzacji, względem poprzedniej generacji jest wydajniejszy o 35%. Klimatyzację na wyposażeniu ma również fotel operatora.

Nowa koncepcja deski rozdzielczej

Pod prawą ręką operatora znajduje się podłokietnik SideWinder Ultra znany z ciągników serii T8. Funkcje poszczególnych przycisków można programować według własnych preferencji. Na podłokietniku znajduje się również 12-calowy wyświetlacz IntelliView 12. Zupełną nowością jest brak standardowej deski rozdzielczej. Zamiast niej, wewnątrz koła kierownicy umieszczony został wyświetlacz CentreView. Wyświetlany na nim obraz jest zawsze czytelny, niezależnie od kąta obrotu kierownicy. Urządzenia mobilne (smartofony i tablety) będą mogły automatycznie łączyć się z ciągnikiem i współpracować z jego wyświetlaczami.

opr. ap
fot. firmowe
18. lipiec 2024 06:36