StoryEditor

Nowe wywrotki Krampe Heavy Duty

W poprzednim sezonie firma Krampe rozpoczęła produkcję nowej wywrotki HD 550 dedykowanej do robót ziemnych i transportu kruszywa. Niedawno seria HD poszerzyła się o trzy większe modele.

 

24.04.2022., 00:00h

Krampe Heavy-Duty 620

Seria przyczep do ciężkiej pracy została rozszerzona o trzy większe modele: HD 620, HD 620 T z osią skrętną i HD 620 Carrier. Według firmy Krampe, wszystkie pojazdy z serii ciężkiej to solidne wywrotki do robót ziemnych z płaską podłogą o szerokości 2 m. Dzięki temu możliwy jest bezproblemowy załadunek i rozładunek za pomocą koparki wyposażonej w szeroką łyżkę skarpową.

Solidna budowa

W pojazdach HD siłownik teleskopowy jest umieszczony daleko przed przednią osią. Zdaniem producenta przeniesienie siłownika do przodu zapewnia bezpieczniejszy i stabilniejszy rozładunek najcięższych ładunków. Ponadto naprężenie skrętne pomiędzy nadwoziem a podwoziem są mniejsze. Rozładunek ułatwia również kształt skrzyni ładunkowej -  w tylnej części jest ona szersza niż w przedniej. Do pracy w najcięższych warunkach nadwozie może być w całości wykonane z trudnościeralnej stali Hardox 450. Podłoga może mieć grubość do 10 mm a boczne ściany do 8 mm. Standardem jest otwierana hydraulicznie tylna burta serii Halfpipe. Można ją otworzyć na pełną szerokość lub uchylić częściowo np. podczas rozsypywania kruszywa na podbudowę drogi.Krampe Heavy-Duty 620 T

Model HD 620 T wyróżnia się osią skrętną skrętną BPW o rozstawie kół 1,95 m. Nawet przy zastosowaniu opon niskociśnieniowych o rozmiarze 600/60 R 30.5 można zachować zewnętrzną szerokość pojazdu równą 2,55 m.

Pojazdy serii HD są dostępne z różnymi wariantami zawieszenia: pneumatycznym, hydraulicznym lub z wahaczowym układem mechanicznym stosowanym od lat przez firmę Krampe. Niezależnie od zastosowanego sytemu amortyzacji, siłowniki układu hamulcowego są umieszczone nad belką osi. Takie rozwiązanie ma zapewnić lepszą ochronę przed zanieczyszczeniami i uszkodzeniami mechanicznymi.

 
opr. ap
fot. Firmowe
27. maj 2024 21:02