StoryEditor

Nowe silniki Perkins

Wprowadzając dwie jednostki o pojemności 2,8 i 3,6 l Perkins rozszerza gamę silników do rolniczych i przemysłowych zastosowań (ang. Industrial Open Power Unit).

14.02.2022., 00:00h

Idea downsizingu, czyli zmniejszania pojemności silnika przy zachowaniu stosunkowo wysokiej mocy, na dobre zagościła także w rolnictwie. Perkins wprowadza dwie nowe jednostki napędowe, które wpisują się w tę ideę.

Nowe modele Perkins 904

Nowe silniki, należące do popularnej serii Perkins 904 stworzono, aby zapewnić producentom maszyn rolniczych i przemysłowych dostęp do uniwersalnych jednostek napędowych, które spełniają normę Euro 5 i Tier 4F.

Turbodoładowany silnik Perkins 904J-E28TA o pojemności 2,8 litra zapewnia moc 55 kW/74,8 KM i do 380 Nm momentu obrotowego przy 1600 obr./min, podczas gdy większy i mocniejszy model 904J-E36TA – o pojemności 3,6 litra z turbodoładowaniem dysponuje mocą 100 kW/134 KM i 550 Nm momentu obrotowego przy 1500 obr./min. 

Elastyczny z natury

Podobnie jak w przypadku wszystkich silników IOPU (gotowych do rolniczych i przemysłowych zastosowań) firmy Perkins, modele o pojemności 2,8 i 3,6 litra są tak przygotowane, aby pasowały do ponad 80 modeli maszyn różnych producentów - bez konieczności ich modyfikacji. Nowe jednostki serii 904 są fabrycznie wyposażone w moduł ECM (sterownik silnika), czujniki oczyszczania spalin i filtr paliwa kompatybilne z szeroką gamą typów maszyn.

Perkins 904J-E36TA

- Cieszymy się, że możemy udostępnić naszym klientom nowe jednostki napęowe serii 904” — mówi Jaz Gill, wiceprezes ds. globalnej sprzedaży, marketingu, serwisu i części w Perkins. – Dzięki zintegrowanej konstrukcji, którą można wbudować w różnego typu maszyny, modele o pojemności 2,8 i 3,6 litra zostały tak zaprojektowane, aby oszczędzać czas producentów maszyn. Otóż układ zasilający przy dopasowywaniu do maszyny, wymaga minimalnej przebudowy – dodaje Jaz Gill. Kompaktowe jednostki IOPU serii 904 mogą być podłączone do szeregu maszyn przemysłowych działających w sektorach obejmujących między innymi rolnictwo, przemysł i przetwórstwo.

- Silniki IOPU są przeznaczone dla producentów sprzętu, którzy chcą cieszyć się zaletami i zaawansowanymi technologiami naszych silników przy minimalnym przeprojektowaniu - powiedział Jaz. - Te dwa nowe produkty w naszej ofercie oznaczają, że możemy zaoferować klientom kompletne jednostki napędowe w zakresie mocy  od 15,1 kW do 225 kW.

Jak podkreśla producent, niskie koszty utrzymania i eksploatacji zapewniają: popychacze hydrauliczne, paski wielorowkowe i 500-godzinne okresy serwisowe obsługowe.

Perkins do zadań specjalnych

Udanym przykładem zastosowania silnika Perkins 904J-E28TA jest Reform Metrac H75 Pro. To maszyna dla służb komunalnych i rolnictwa, która została zaprojektowana do pracy na ekstremalnych zboczach i trudnym terenie. Wyróżnia się najnowocześniejszą technologią i maksymalną wydajnością. Reform Metrac na targach EIMA International w Bolonii zwyciężył w kategorii „Najlepszy Specjalista”.

opr. aj

fot. firmowe

19. lipiec 2024 03:45