StoryEditor

Nowe siewniki Claydon Evolution

Jesienią oferta firmy Claydon poszerzy się o 9 nowych modeli siewników zawieszanych serii Evolution. Jakie zmiany zaszły w ich konstrukcji?

15.04.2022., 00:00h

Wiele modeli

Nowa gama modeli siewników została wyposażona w hydraulicznie sterowaną regulację głębokości siewu. Producent zapewnia, że dostęp do zespołu wysiewającego został poprawiony, tak aby ułatwić kalibrację. Siewniki są dostępne w szerokościach roboczych 3, 4, 4,5; 4,8; 5 i 6 m. Zbiornik nasion o pojemności dokładnie 1910 l, względem poprzedniej generacji mieści o 160 l więcej. W modelach o szer. 3 i 4 m dostępny jest również zbiornik dzielony na pół. Przy łącznej pojemności 2700 l pozwala na jednoczesny wysiew dwóch gatunków roślin lub nasion i nawozu.

Duże możliwości konfiguracji

Wszystkie modele siewników są standardowo oferowane z możliwością szybkiej wymiany redlic. Standardem jest również napędzana hydraulicznie dmuchawa i aparat wysiewający Artemis. Z mniej oczywistych pozycji, na liście wyposażenia znajdziemy zintegrowaną z konstrukcją ramy skrzynkę narzędziową. Wśród opcji dodatkowych warto wymienić np. zmienną dawkę wysiewu, znaczniki przedwschodowe, układ wysiewu mikrogranulatu i czujniki zatorów w przewodach nasiennych.

 

Opr. ap

Fot. Firmowe

 

19. maj 2024 10:40