StoryEditor

Nowe rozpylacze Lechler

Nowe rozpylacze firmy Lechler są przeznaczone do stosowania płynnych nawozów na krawędziach pól o regularnych kształtach.

10.03.2022., 00:00h

Równo do krawędzi

Według producenta, nowe rozpylacze krawędziowe do nawozów płynnych Lechler FB umożliwiają stosowanie nawozów płynnych przy granicach pól. Dysza jest dostępna w rozmiarach od 02 do 08. Aby odróżnić je od rozpylaczy FD, na obudowie znajduje się trójkąt. Rozpylacze FB tworzą płaski strumień o kącie 100°. Zdaniem producenta, takie rozwiązanie zapewnia dokładne pokrycie powierzchni pola i zapobiega znoszeniu cieczy poza granicę pola, zgodnie z wymaganiami prawnymi w zakresie stosowania nawozów.

Rozpylacz VR do zmiennych dawek

Koncepcja nowych rozpylaczy do nawozów płynnych VR firmy Lechler opiera się na serii grubokroplistych rozpylaczy FD. VR oznacza Variable Rate (zmienna dawka) czyli możliwość użycia do 5 rozmiarów dysz ISO w jednej obudowie, w zakresie ciśnienia od 2 do 8 bar. Wewnątrz korpusu rozpylacza pracuje niewielki zawór dławiący, który reguluje przepływ cieczy. Do montażu dysz serii VR producent przewidział specjalny przyrząd.


Oprysk bez znoszenia

Nowe rozpylacze dwustrumieniowe XDT  (ang. "Xtreme Driftreduction Twin") są dostępne w rozmiarach od 02 do 08. Rozpylacz wytwarza dwa niezależne strumienie cieczy, nachylone pod kątem 40°  w przód i w tył. Rozpylacze mogą pracować na belkach polowych opryskiwaczy ze standardową regulacją dawki jak i z modulowaną szerokością impulsu.
 
Opr. ap
Fot. Firmowe
 
24. maj 2024 06:59