StoryEditor

Nowe opcje w siewnikach MaterMacc

Dostępny w wersji sztywnej (2,5 – 4 m) i składanej (5 – 7 m), pneumatyczny siewnik combi MSD firmy MaterMacc może być wyposażony w pojedyncze lub podwójne redlice talerzowe, których nacisk można regulować do 45 kg.

28.07.2022., 00:00h

Jeszcze nie tak dawno produkty włoskiej firmy MaterMacc były dostępne również w barwach Arbosa. Marka Arbos to już historia, ale firma, która za nią stoi czyli chińska grupa Lovol, nadal jest właścicielem firmy MaterMacc i inwestuje w nowe produkty.

Nowe możliwości siewnika MSD

Jednym z nich jest MSD combi. Zaprojektowany do pracy z broną wirnikową przy średniej prędkości roboczej 10km/h. Przeprojektowany aparat wysiewający pozwala na wysiew zbóż, traw i innych grup roślin. Dawki nasion, w zakresie od 2,5 do 450 kg/ha są ustawiane za pomocą nowo opracowanego systemu sterowania MagicDrill.


Dwie wersje zbiornika

Cztery aparaty wysiewające, napędzane silnikiem elektrycznym, są sterowane przez firmowy monitor X4. Funkcje ścieżek technologicznych i wyłączania sekcji są opcjonalne. Przy minimalnym rozstawie rzędów 12,5 cm, szerokość transportowa wszystkich modeli wynosi 2,54 m. Pojemność standardowego zbiornika czołowego wynosi 1.800 litrów z opcją zwiększenia do 2.200 litrów.

 

opr. ap

fot. firmowe

26. maj 2024 14:34