StoryEditor

Nowe narzędzia uprawowe Agro-Tom

Agro-Tom, producent sprzętu rolniczego z Pogorzeli, zaprezentował filmy z pracy nowymi modelami narzędzi uprawowych. Oto one…

11.04.2022., 00:00h

Agregat talerzowy - AT Premium 3.0 

Krótka brona talerzowa AT Premium o szerokości roboczej 3,0 m sprawia wrażenie lekkiej konstrukcji. Elementami roboczymi są 24 talerze rozmieszczone w 2 rzędach, których głębokość roboczą reguluje się hydraulicznie. Wycięta laserowo skala wskazująca głębokość pracy sekcji talerzowej w zakresie 0 – 15 cm, powinna być dobrze widoczna z kabiny. Do transportu skrajne talerze są podnoszonej do góry. Z prawej i lewej strony brony AT są deflektory ograniczające rozsypywanie gleby na boki, a ich położenie można regulować dzięki matrycy otworów. Talerze są indywidualnie osadzone na słupicach przymocowanych do ramy uchwytami skręconymi 6 śrubami. Jako zabezpieczenie przeciążeniowe służą 4 gumowe wałki na każdej słupicy. Za sekcją talerzy jest gumowy wał doprawiający wyposażony w skrobaki.

Zobacz film, jak pracuje nowa brona Agro-Tom AT Premium 3.0

Agregat orkowo-podorywkowy APHW 5.4

APHW to długi agregat z 3 sekcjami roboczymi. Pierwszą sekcję stanowi 18 zębów (rozmieszczone w 3 rzędach), które wyposażone są w redlice z odkładnią i podcinaczami bocznymi. Do głębszego spulchniania gleby boczne podcinacze należy zdemontować. Między drugim a trzecim rzędem jest układ jezdny z szerokimi kołami współpracujący z siłownikami hydraulicznymi do podnoszenia agregatu. Drugą sekcją jest rząd talerzy wyrównujących, za którymi pracuje podwójny wał pierścieniowy wtórnie zagęszczający glebę. Agregat składany jest hydraulicznie i ma dwuobwodowy układ hamulcowy, a zabezpieczenie przeciążeniowe zębów stanowią sprężyny. Za utrzymanie głębokości pracy odpowiadają dwie pary kół kopiujących z przodu agregatu oraz tylny wał. Jest również skala z podziałką w zakresie 5 – 30 cm.

Zobacz, jak pracuje Agro-Tom APHW 5.4

Agregat talerzowy ATH 5.0

Brona talerzowa ATH o szerokości roboczej 5 m wyposażona jest w 40 talerzy rozmieszczonych w 2 rzędach oraz wał dyskowy ze skrobakami, za którym pracują zgrzebła palcowe. Talerze uzębione są indywidualnie osadzone na słupicach przymocowanych do ramy za pomocą uchwytów z gumowymi amortyzatorami. Każdy uchwyt słupicy skręcony jest 6 śrubami. Głębokość robocza sekcji talerzy uzębionych regulowana jest hydraulicznie przez uniesienie tylnego wały doprawiającego. Również w ATH jest do tego dobrze widoczna skala. Pozycję palców za wałem reguluje się mechanicznie przekładając sworznie w matrycy otworów. Mogą być całkowicie uniesione. Agregat ATH 5.0 jest składany hydraulicznie.

Zobacz, jak pracuje Agro-Tom ATH 5.0

opr. aj

fot. firmowe

27. maj 2024 12:29