StoryEditor

Nowa zgrabiarka SIP Star z wygodną obsługą

SIP przedstawia nową zgrabiarkę dwukaruzelową Star 860/26T z centralnym odkładaniem pokosu.

05.05.2022., 00:00h


Słoweński producent sprzętu do zbioru zielonek, firma SIP wprowadza nową zgrabiarkę dwukaruzelową Star 860/26T, której maksymalna szerokość robocza wynosi 8,60 m. Każdy z dwóch wirników wyposażony jest w 13 zębów zgrabiających zielonkę na jeden środkowy lub na dwa pokosy z prawej i lewej strony zgrabiarki. Podwozia karuzel mają 4 koła.


Kopiowanie terenu w każdym kierunku

Według producenta nowo opracowany system zawieszenia 3D powinien dobrze kopiować nierówności terenu w każdej płaszczyźnie. Zgrabiarka napędzana jest z WOM ciągnika przez szerokokątny wał przegubowo-teleskopowy, następnie przez układ napędowy, który przechodzi nad lub przez ramę i rozdziela się na boki do wirników. SIP zwraca uwagę na mały kąt skręcenia przegubów Cardana, co zapewnia płynną pracę zgrabiarki. To opatentowany układ napędowy o nazwie Z-drive, który dodatkowo umożliwia wysokie podnoszenie karuzel przy przejeżdżaniu przez pokosy na uwrociach. Zgrabiarka Star 860/26T jest również wyposażona w sterowanie sekwencyjne do opuszczania i podnoszenia karuzel.


Regulacja hydrauliczna

Rozstawienie karuzel i ustawienia ich do formowania jednego środkowego lub dwóch pokosów po bokach, jest sterowane hydraulicznie. Tylny fartuch pokosu można również wysuwać hydraulicznie. Producent zaprojektował również hydrauliczną regulację wysokości zgrabiania z czytelną skalą do łatwej orientacji.

Obsługa i konserwacja nowej zgrabiarki SIP

Wszystkich regulacji w zgrabiarce Star 860/26T dokonuje się elektrohydraulicznie, co powinno zapewnić łatwe i wygodne sterowanie. Podczas jazdy po drodze złożona do transportu maszyna blokuje się automatycznie. Szerokość transportowa wynosi poniżej 3m, a wysokość jest mniejsza niż 4m. 

Aby zapewnić niskie koszty utrzymania, firma SIP stosuje koła zębate wirnika, które są nasmarowane na cały okres eksploatacji i ograniczają liczbę punktów smarowania do minimum.

opr. aj

fot. firmowe

19. maj 2024 14:26