StoryEditor

Nowa największa kosiarka Kuhn

W tym sezonie do grona kosiarek dyskowych marki Kuhn dołączy nowy model o imponujących rozmiarach. Szerokość robocza 12,40 do 13,40 m i zintegrowane kondycjonery i przenośniki pokosu to główne cechy maszyny o oznaczeniu FC 13460 RA.

27.02.2022., 00:00h

Na jeden pokos

Trawa i inne rośliny są ścinane przez znaną z innych kosiarek Kuhn listwę OPTIDISC ELITE. Producent zapewnia, że listwa nie wymaga konserwacji i jest łatwa w obsłudze. Oprócz tego jest standardowo wyposażona w system szybkiej wymiany noży FAST-FIT. Przenośniki pozwalają na formowanie jednego pokosu o szerokości od 1,8 do 3 m. Możliwość regulacji szerokości odkładanego pokosu pozwala lepiej wykorzystać potencjał maszyn zbierających (sieczkarnie, prasy lub przyczepa zbierająca). Jeśli zależy nam, aby zielonka podeschła przed zbiorem możemy ustawić szerszy pokos lub podnieść transportery i pozostawiać skoszoną masę na całej szerokości.
 

Łagodna dla podłoża

Układ zawieszenia listwy tnącej ma zapewnić możliwość stałej regulacji nacisku na podłoże. Układem LIFT-CONTROL można łatwo sterować za pomocą terminalu obsługującego standard ISOBUS. Również układ transportowy powstał z myślą o ochronie gleby. Opony niskociśnieniowe w połączeniu z dobrym rozkładem masy zapewniają możliwie niskie ugniatanie gleby. Szerokość robocza 12 metrów pozwala również wykorzystywać kosiarkę na polach uprawianych wg. koncepcji stałych ścieżek przejazdowych (CTF). Do sterowania kosiarką lub zestawem kosiarek można wykorzystać terminal ciągnika (o ile współpracuje z ISOBUS) lub dokupić terminale CCI 800 lub 1200. Część funkcji maszyny można przypisać również do joystick CCI A3.

 

Opr. ap

Fot. firmowe

27. maj 2024 22:11