StoryEditor

Nowa lakiernia dla maszyn marki Fendt

Fabryka Fendt w Hohenmölsen niedaleko Lipska wkrótce doczeka się nowej lakierni.

07.05.2022., 00:00h

Lakiernia za 18 mln euro

Fendt inwestuje około 18 mln euro w nową lakiernię i centrum logistyczne w fabryce w Hohenmölsen w pobliżu Lipska w Niemczech. Zakład wytwarza części i komponenty do ciągników Fendt, pras zwijających, kombajnów i przyczep samojezdnych. Montowane są tam również sieczkarnie samobieżne Katana i opryskiwacze samojezdne Rogator 600.


Od lata 2023 roku

Rozbudowa centrum logistycznego zakończy się we wrześniu 2022 roku, a uruchomienie planowane jest na lato 2023 roku. Nowa lakiernia umożliwi powlekanie różnymi metodami, m.in. katodowego powlekania zanurzeniowego oraz malowania proszkowego cienkich i grubych powierzchni blaszanych. W pierwszej kolejności elementy będą zagruntowane w kąpieli zanurzeniowej zawierającej 80% wody. Do lakierowania będą wykorzystywane farby na bazie wody, pozbawione metali ciężkich, rozpuszczalników i związków lotnych. Co ważne, pozostałości po malowaniu proszkowym zostaną poddane recyklingowi.

Utrzymanie wysokiej jakości produktów Fendt

- Lakiernia i centrum logistyczne to ważne inwestycje w przyszłość zakładu produkcyjnego w Hohenmölsen - mówi Christoph Gröblinghoff, prezes zarządu AGCO/Fendt. - Aby w przyszłości lepiej spełniać wysokie wymagania jakościowe stawiane maszynom marki Fendt, sami przejmiemy malowanie naszych komponentów. Nowa lakiernia daje nam również możliwość produkcji większej liczby komponentów do innych produktów Fendt w innych zakładach – podsumowuje Gröblinghoff.

opr. aj

fot. firmowe

18. maj 2024 16:09