StoryEditor

Nowa ładowarka Faresin FS 7.32

Co prawda wirtualnie, ale firma Faresin pokazała pierwszą ładowarkę najnowszej generacji.

11.10.2021., 00:00h

Nowa generacja

Model FS 7.32 Compact to pierwszy egzemplarz z nowej generacji ładowarek teleskopowych Faresin. Pierwszą widoczną zmianą jest inny schemat malowania. Maksymalny udźwig ramienia to 3,2 t a maks. wysokość podnoszenia 7,1 m. Promień skrętu, przy rozstawie osi 2,95 m, wynosi 3,8 m. Ładowarki będzie można zamawiać w wersji standardowej lub z obniżoną kabiną. W wersji obniżonej, wysokość w najwyższym punkcie to 2,06 m, więc ładowarka powinna sprawdzić się podczas pracy w niskich pomieszczeniach np. w kurnikach.

Kilka konfiguracji

W nowej ładowarce dostępnych będzie aż pięć opcji silników, o mocy od 55.4 kW do 100 kW. Będą to czterocylindrowe jednostki Deutza o pojemności od 2,9 do 3,6 l. Silniki spełniają wymagania normy Stage V.
Zależnie od wersji wyposażenia, do wyboru mamy jedno- lub dwuzakresową skrzynię biegów. Do wyboru jest również blokada mechanizmu różnicowego. Można wybierać pomiędzy automatyczną blokadą o ograniczonym poślizgu (LSD) lub klasyczną blokadą sterowaną hydraulicznie.
Układ hydrauliczny również występuje w dwóch konfiguracjach: z pompą zębatą lub pompą tłoczkową i układem LoadSensing. Zależnie od wybranej opcji, wydatek pompy to 120 – 180 l/min.

Komfortowa kabina

Na prawym słupku kabiny znajduje się terminal FS Display, z 7-calowym, dotykowym ekranem. Parametry pracy silnika, wykresy obciążenia i inne funkcje, np. sterowanie klimatyzacją i reflektorami są teraz zebrane w jednym miejscu. Fotel kierowcy jest amortyzowany pneumatycznie, a główny dżojstik jest w pełni zintegrowany z podłokietnikiem. W przegrodach konsoli znajdują się dwa gniazda USB oraz szereg schowków.
Nowy FS 7.32 Compact zostanie zaprezentowany szerokiej publiczności na targach Eima International w Bolonii.

Opr. ap
13. lipiec 2024 03:03