StoryEditor

Nowa generacja głowicy Ponsse do harwesterów

Fiński producent maszyn leśnych, firma Ponsse, wprowadza zmodernizowaną głowię H8 do ścinki i wstępnej obróbki dużych drzew.

17.02.2022., 00:00h

Mocny posuw, pewny chwyt i solidna, ale zwinna rama to według producenta cechy charakterystyczne nowej głowicy H8 do maszyn leśnych typu harwester. Nową funkcją jest Active Speed, zapewniająca większą niż dotychczas wydajność podczas ścinki drzew.

Ponsse Active Speed

Dzięki funkcji Active Speed prędkość roboczą głowicy można regulować w zależności od gatunku drzewa i średnicy pnia. Jak informuje Ponsse, wyposażona w tę nową funkcję głowica H8, umożliwia płynną i wydajną pracę, nawet z najgrubszymi pniami. 

- Aktywnie rozwijamy głowice do harwesterów słuchając potrzeb naszych klientów. Większość z nich pracuje w trudnych warunkach leśnych, dlatego ich pomysły i wskazówki są dla nas najlepszą informacją zwrotną na temat rozwoju produktu. Dzięki zmodernizowanej konstrukcji, nowa głowica H8 jest idealna do obróbki dużych drzew - powiedział Janne Loponen, kierownik produktu ds. głowic do harwesterów.

Głowica Ponsse H8

Nowa głowica H8 pasuje do maszyn Ponsse Ergo i Bear, czyli największych harwesterów fińskiej marki. Zwiększone w porównaniu z poprzednią wersją głowicy, szczęki piły, przeznaczone są do pracy z kłodami o największych średnicach. Konstrukcja narzędzia została zaprojektowana z myślą o łatwej konserwacji, a rama jest solidna i wytrzymała. Mocny posuw w połączeniu z kształtem głowicy mocno podpiera duże pnie na rolkach podających, co wpływa na dużą wydajność i oszczędność paliwa. Automatyczne funkcje systemu sterowania Opti, opracowanego przez inżynierów z Ponsse, kontrolują prędkość posuwu i ruch piły w zależności od średnicy drzewa.

Prosto z Finlandii

Wszystkie głowice do harwesterów Ponsse są projektowane i produkowane w Vieremä w Finlandii. Kompleksowa konstrukcja dotyczy zarówno elementów mechanicznych, jak i elektronicznego systemu sterowania oraz oprogramowania.

opr. aj

fot. firmowe

19. maj 2024 13:24