StoryEditor

Nietypowa współpraca firm Claas i Carraro

Oprócz rozwoju i produkcji ciągników oraz dostaw osi i komponentów współpraca obejmuje również wymianę wiedzy.

11.02.2022., 00:00h

To nie tajemnica, że firmy Claas i Carraro mogą pochwalić się długoletnią współpracą. Mowa nie tylko o dostarczaniu osi i komponentów Carraro, w tym osi przednich do produkowanych w Le Mans (odkąd w 2003 roku Claas przejął Renault Agriculture), ciągników Arion 400. Partnerstwo obejmuje również rozwój i produkcję sadowniczych, kompaktowych i dużych ciągników rolniczych.

Umowa strategiczna między Claas a Carraro

Zgodnie z własnymi deklaracjami, obie firmy rodzinne w ramach partnerstwa strategicznego, jeszcze bardziej zacieśniają współpracę. Grupa Carraro jest tym samym trzecim producentem, z którym Claas nawiązał partnerstwo strategiczne. 

- Wyraźnym krótko- i długoterminowym celem naszego zaangażowania jest zwiększenie sprzedaży i udziału w rynku w segmentach ciągników specjalnych i kompaktowych – stwierdził dyrektor generalny Claas Thomas Böck. - Aby osiągnąć nasze cele, wspólnie inwestujemy w nowe rozwiązania, ale także w umiejętności i zdolności naszych pracowników oraz transfer wiedzy – dodał Thomas Böck.

Nowa seria Nexos

W listopadzie 2021 roku Claas zaprezentował zmodernizowaną serię Nexos zbudowaną przez Carraro z normą emisji Stage V oraz licznymi nowymi funkcjami i wyposażeniem. Dzięki bliższej współpracy w 2022 roku pojawią się kolejne nowe modele ciągników. Prawdopodobnie zostaną zaprezentowane na targach SIMA, które zaplanowane są w Paryżu w dniach 6-10 listopada.

Wymiana know-how

W przyszłości współpraca strategiczna nie ograniczy się tylko do obszarów czysto technicznych, t.j. rozwój ciągników oraz dostawa osi i przekładni. Zostanie rozszerzona o krótkoterminową wymianę pracowników między zakładami produkcyjnymi Carraro i Claas.

opr. aj

fot. firmowe

27. maj 2024 22:06