StoryEditor

Nie wiesz jak to działa? – „profi” wyjaśnia

Czujnik bliskiej podczerwieni mogą błyskawicznie określić skład gnojowicy, zawartość suchej masy w kiszonce kukurydzianej lub w substracie fermentacyjnym. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak to działa? Profi wyjaśnia…

22.04.2020., 00:00h




Rozpoczynamy nową serię artykułów kierowanych nie tylko do uczniów i studentów kierunków rolniczych, ale także do rolników i pasjonatów rolnictwa. W rubryce „Jak to działa?” będziemy wyjaśniać zasadę działania mechanizmów, maszyn i urządzeń, które na co dzień wykorzystywane są w rolnictwie. Jeśli zastanawiałeś się jak działa czujnik NIR (bliskiej podczerwieni) to przeczytasz o tym w najnowszym numerze „profi” 3/2020.

NIR – promienie w bliskiej podczerwieni

Krok po kroku prześledzimy, jak to jest możliwe, że niewielkie urządzenie, które możemy zamontować na wozie asenizacyjnym, wozie paszowym, w sieczkarni polowej czy na rurach w biogazowni, jest w stanie badać przepływającą materię w czasie rzeczywistym. Dzięki niemu możemy natychmiast określić procentową zawartość substancji pokarmowych lub zawartość suchej masy w badanej materii. 

Oferta dla szkół i uczelni

Mamy także specjalną ofertę dla szkół i uczelni wyższych. Za darmo udostępniamy plakaty „Jak to działa?” w wersji elektronicznej. Zaczynamy od czujnika NIR, a wraz z kolejnymi numerami magazyny „profi” plakatów będzie coraz więcej. Wystarczy, że wejdziesz tutaj, a po krótkiej rejestracji będziesz miał możliwość pobrania elektronicznej wersji plakatu w formacie pdf.

Plakat jako pomoc dydaktyczna

Jeśli jesteś nauczycielem przedmiotów rolniczych, to z pewnością zawarty na plakacie schemat działania czujnika NIR, posłuży jako dobra pomoc dydaktyczna. Wersja elektroniczna jest szczególnie przydatna w trudnym okresie społecznej kwarantanny, kiedy lekcje odbywają się zdalnie, przy pomocy komputera i Internetu.

Kolejny plakat „Jak to działa?” udostępnimy wraz z „profi” 4/2020 w drugim tygodniu czerwca.

opr. aj

27. kwiecień 2024 18:38