StoryEditor

New Holland XPower XPN: elektryczne odchwaszczanie w winnicach

Firmy New Holland i AGXTEND zaprezentowały koncepcję urządzenia XPower XPN. Jego zadaniem będzie elektryczne pielenie międzyrzędzi w winnicach.

21.02.2022., 00:00h

Do wąskich winnic

New Holland Agriculture rozszerza rodzinę rozwiązań elektrycznego odchwaszczania XPower™ o nowe urządzenie XPN dedykowaną pracy w  wąskich winnicach. Pielnik jest montowany pod nośnikiem New Holland Braud 9000N. Nowe rozwiązanie opiera się na doświadczeniach zdobytych w ciągu ostatnich dwóch lat pracy elektrycznym systemem pielenia XPS w szerokich winnicach.
Koncepcja urządzenia XPN jest oparta o generator prądu elektrycznego zasilany przez układ hydrauliczny nośnika. XPN jest również wyposażony w nowy zespół roboczy specjalnie dostosowany do pracy w warunkach wąskich winnic, pod względem szerokości odchwaszczania i możliwości dostosowania do rodzajów winorośli spotykanych na przykład w regionie Szampanii.

XPN połączony z nośnikiem

Pielnik XPN będzie zaczepiany do nośnika za pomocą oryginalnych uchwytach narzędziowych. DO sterowania zostanie wykorzystany terminal IntelliView IV™. Zastosowanie technologii XPower oferuje plantatorom alternatywę dla chemicznych środków chwastobójczych i uprawy roli w celu zwalczania chwastów.
Koncepcja XPower XPN jest wynikiem współpracy pomiędzy firmami AGXTEND, New Holland i Zasso (wszystkie są częścią koncernu CNH). Maszyna zostanie oficjalnie wprowadzona na rynek w sezonie 2023, zaczynając od regionu EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka).


Plany na przyszłość

Cena XPower XPN, która może jeździć po drogach publicznych i ma być sprzedawana użytkownikom końcowym i wykonawcom, nie jest jeszcze określona. Prędkość jazdy wynosi od 2 do 4 km/h, a wydajność maszyny będzie porównywalna z wydajnością mechanicznego odchwaszczania.
Ludovic Munoz odpowiedzialny za produkty linii XPower, powiedział, że w przyszłości możemy spodziewać się więcej elektrycznych rozwiązań w zakresie odchwaszczania zintegrowanych z maszynami New Holland.  

O innych koncepcjach elektrycznego odchwaszczania można przeczytać tutaj i tutaj również.
 
Opr. ap
Fot. Firmowe
24. maj 2024 06:08