StoryEditor

Najnowsza przyczepa Krampe

Firma Krampe, specjalizująca się w budowie przyczep zaprezentowała pierwszy w swojej ofercie model z przesuwaną przednią ścianą. Wsparty na tandemowym podwoziu RamBody AS 750 mieści wewnątrz skrzyni 41,1 m³.

06.03.2022., 00:00h

Z ruchomą ścianą

Głównym elementem przyczepy jest przesuwana przednia ściana. Jest wprawiana w ruch za pomocą pięciu siłowników hydraulicznych. Producent zapewnia, że przyczepa została zaprojektowana z zapasem siły pchającej, tak aby można było rozładować nawet przeciążoną przyczepę. Siłowniki są zabudowane wewnątrz stalowego tunelu, co ma chronić je przed uszkodzeniami mechanicznymi.


Dobra widoczność

Przednia ściana, w sporej części została wykonana w formie siatki, zakrytej przez szybę z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Takie rozwiązanie zapewnia dobrą widoczność wnętrza skrzyni ładunkowej. Oprócz tego górna część przedniej ściany, o wysokości 40 cm, może być hydraulicznie opuszczana. Boki ściany przesuwnej są połączone z regulowanymi panelami gumowymi, pełniącymi rolę uszczelki.


Przemyślana konstrukcja

Burty przyczepy są lekko pochylone, podobnie jak ruchoma ściana przednia. Producent zapewnia, że dzięki temu wewnątrz skrzyni nie zatrzymują się resztki materiału. Tylna klapa jest ryglowana dodatkową parą haków. Standardowe oświetlenie zostało wykonane w technologii LED. Standardem są również boczne lampki obrysowe.


Kolejne modele w opracowaniu

W kwietniu seria pilotażowa przyczep RamBody AS 750 trafi do szerszych testów w gospodarstwach rolnych. Konstruktorzy firmy Krampe pracują nad kolejnymi, większymi i mniejszymi modelami przyczep serii RamBody. Zgodnie z planem, powinny trafić do sprzedaży wiosną 2023 r.
 
Opr. ap
Fot. Firmowe
21. maj 2024 05:09