Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach to trzecia największa wystawa tego typu w Europie, po targach w Paryżu. Salon Obronny w Targach Kielce zgromadził ponad 600 firm z ponad 30 krajów świata; połowę z wystawców stanowią firmy polskie. Wystawy zajęły łączną powierzchnię ponad 27 tys. m2; targi są tak obfite w sprzęt, jak marcowy Agrotech.
MSPO jak Agrotech
I tak jak w rolnictwie, gdy na targach znajdziesz wszystko: od pojedynczego komponentu po gotową maszynę, od nawozu po materiał siewny. Na MSPO oferowane jest także wszystko, co służy armii: od przysłowiowego plastra po czołgi, wozy pancerne, samoloty i śmigłowce. Nie zabrakło kompleksowej propozycji dla służb mundurowych - Policji, Straży Granicznej i jednostek ratowniczych. Dużą pozycję stanowiły oferty firm techniki łączności, sprzętu radioelektronicznego i optoelektronicznego.
Tradycją Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego od 2004 roku są Wystawy Narodowe. Dotychczas swój potencjał obronny prezentowało 13 państw: Niemcy, Norwegia, Francja, Izrael, USA, Szwecja, Państwa Grupy V4, Wielka Brytania, Włochy, Turcja, Izrael i Korea Południowa. Krajem wiodącym tegorocznego MSPO zostały Stany Zjednoczone. Gościem Honorowym Wystawy USA jest płk Alfred Merrill Worden – amerykański astronauta, pułkownik United States Air Force, uczestnik misji Apollo 15.
A na koniec: hitem tegorocznej Wystawy Narodowej będzie model myśliwca F-35.
Międzynarodowy Salon Przemysłu obronnego trwa od 3 do 6 września 2019 r.
Opr. pł