StoryEditor

Młody Mechanik Maszyn Rolniczych – Trzcianka znowu najlepsza!

Tegoroczna 10. edycja Ogólnopolskiego Finału Mistrzostw Mechaników znowu okazała się szczęśliwa dla uczniów Centrum Kształcenia Rolniczego w Trzciance. 

28.10.2021., 00:00h

22 i 23. października podczas targów gier komputerowych Poznań Game Arena w halach wystawowych MTP zorganizowano X Ogólnopolski Finał Mistrzostw Mechaników. Dla uczestników biorących udział w finałach było to zwieńczenie zmagań, w których podczas testów eliminacyjnych pokonali dziesiątki drużyn z całej Polski. 

Organizację finałów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w tradycyjnej formie podczas największych targów motoryzacyjnych w Polsce – Poznań Motor Show – przerwała pandemia COVID-19. Nie przeszkodziło to jednak ich organizatorom – V8 Team i Grupie MTP – w kontynuacji wydarzenia. Eliminacje X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników odbyły się online i zgromadziły rekordową liczbę 1640 drużyn z całej Polski

- To dla nas ogromna radość, że ponownie możemy działać stacjonarnie, że ponownie nasi finaliści będą mieli możliwość uczestnictwa w konkurencjach praktycznych i czerpania wiedzy bezpośrednio od partnerów Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. Będzie to rozgrzewka przed Poznań Motor Show 2022 – powiedział Adrian Dekowski Prezes V8 Team, współorganizator Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników

Mechanicy walczyli o podium w 5 kategoriach:

  • Młody Mechanik

  • Młody Mechanik Maszyn Rolniczych

  • Elektromobilni

  • Mechanik Zawodowy

  • Młody Mechanik Samochodów Ciężarowych

Ta ostatnia kategoria pojawiła się w Mistrzostwach Mechaników po raz pierwszy. Dla nas szczególnie ważna była kategoria Młody Mechanik Maszyn Rolniczych, nad którą redakcje profi i top agrar Polska objęły patronat medialny.

Ciągniki John Deere

Młodzi adepci musieli wykazać się znajomością w zakresie napraw nowoczesnych maszyn rolniczych. Do dyspozycji były dwa ciągniki marki John Deere. W konkurencji przygotowanej przez nasze redakcje, mechanicy mieli za zadanie określić minimalne ciśnienie robocze, prędkość maksymalną i maksymalną nośność dla opon, w który wyposażony był jeden z ciągników. Zawodnicy radzili sobie z naszą konkurencją bardzo rożnie, ale faworycie nie zawiedli.

Wyniki kategorii Młody Mechanik Maszyn Rolniczych

Pierwsze miejsce, podobnie jak w zeszłym roku, zdobył Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego z Trzcianki w gminie Kuślin. Zwycięzcom gratulujemy wygranej!

 I miejsce: Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance (gmina Kuślin).

II miejsce: Łukasz Szypulski i Dawid Tregiel z Zespółu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach.

III miejsce: Zygmunt Kusze i Patryk Liszka z Zespołu Szkół Kształcenia Rolniczego Władysława Szafera w Głupczycach.

opr. aj

Fot. Jakubek

19. lipiec 2024 05:34