StoryEditor

Massey Ferguson w królewskich szatach!

Z okazji 70-lecia panowania Brytyjskiej Królowej, określanego mianem platynowego jubileuszu, Massey Ferguson zaprezentował ciągnik 8S w wyjątkowej kolorystyce…

27.04.2022., 00:00h


Ciągnik Massey Ferguson 8S w unikalnych barwach, majestatycznie odziany w królewską purpurę i ze wstawkami z metalicznej platyny, pojawi się w tym roku na wielu ważnych imprezach w Wielkiej Brytanii. W premierowej odsłonie wystąpi 1-2. czerwca na Staffordshire County Show, a swoją podróż zakończy w listopadzie na pokazie Lord Mayor‘s Show w Londynie. Massey Ferguson 8S pojawi się na słynnej paradzie jako potężny symbol brytyjskiego rolnictwa w towarzystwie organizacji rolniczych: Worshipful Company of Farmers – zrzeszającej studentów oraz Krajowego Związku Rolników (National Farmers‘ Union).

- Jesteśmy zaszczyceni mogąc w ten sposób oddać hołd królowej Elżbiecie II, która jako pierwsza w historii brytyjskiej monarchii obchodził platynowy jubileusz, czyli 70-lecie panowania – komentuje Lindsay Haddon, kierownik ds. reklamy i promocji sprzedaży w firmie Massey Ferguson. 
- Jest to również dla nas szczególne wydarzenie, ponieważ w 2022 r. przypada 175. rocznica powstania marki Massey Ferguson – dodaje Lindsay Haddon.


Logo Massey Ferguson w 9. wersjach

Wyjątkowy Massey Ferguson 8S w wersji Platinum Jubilee nie ma jednego logo, ale aż 9! Odzwierciedlają one 175 lat ewolucji marki – od połowy XIX wieku do dnia dzisiejszego. Massey Ferguson ma swoje korzenie w Ontario w Kanadzie, gdzie w 1847 roku Daniel Massey założył mały warsztat produkujący narzędzia rolnicze. Przedsiębiorstwo szybko się rozwijało i w 1891 roku połączyło się z innym kanadyjskim producentem maszyn rolniczych (firmą Harris), tworząc Massey-Harris. Tymczasem Harry Ferguson rozwijał produkcję ciągników w Wielkiej Brytanii. W 1953 roku obaj producenci, notujący spore sukcesy w sprzedaży ciągników, czyli Massey Harris z Toronto i Harry Ferguson Limited z Coventry, połączyli swoje siły. W wyniku tego w 1958 roku powstała marka Massey Ferguson. Dziś MF oferuje pełną gamę wiodących produktów i usług, w tym ciągniki, kombajny, prasy oraz maszyny do zbioru zielonek.

Purpulowo-platynowy Massey Ferguson

 Ciągnik Massey Ferguson Platinum Jubilee będzie można podziwiać w Wielkiej Brytanii, podczas poniższych wydarzeń:

  • 1-2. czerwca - Staffs County Show, County Showground, Weston Rd, Stafford;
  • 23-25. ??czerwca – Royal Highland Show, Ingliston, Edynburg;
  • 9. lipca – Newport Show, Chetwynd Deer Park, Newport, Shropshire;
  • 12. listopada – Lord Mayor‘s Show, Londyn;

Jak informuje producent, szczegółowo odzwierciedloną purpurowo-platynową miniaturę modelu 8S będzie można zamówić u dealerów marki w Wielkiej Brytanii.

Ciekawe, czy dostępna będzie również w Polsce?

opr. aj

fot. firmowe

19. maj 2024 12:54