StoryEditor

Massey Ferguson przedstawia nową serię ciągników

Nowa seria specjalistycznych ciągników Massey Ferguson składa się z 5 modeli w zakresie mocy od 75 do 120 KM, których szerokość zewnętrzna może wynosić nawet 1m!

21.04.2022., 00:00h


Massey Ferguson przedstawił ciągniki serii 3 o mocy od 75 do 120 KM. W zależności od przeznaczenia, szerokość zewnętrzna ciągnika wynosi 1,0 lub 1,25 m w modelach VI i SP do winnic oraz 1,45 lub 1,70 m w modelach FR i WF skrojonych do pracy w sadach. Massey Ferguson 3GE to modele bez kabiny przeznaczone do pracy pod drzewami, w tunelach foliowych lub w zadaszonych sadach. Z kolei model 3AL od szerokości zewnętrznej 1,70 m jest sprawdzi się w terenie pagórkowatym i może być wyposażony w opcjonalną niską kabinę. Ciągniki w wariancie GE lub AL występują z silnikami o mocy od 75 do 105 KM.


Cztery cylindry

Skoro mowa o silniku, cała seria 3 jest wyposażona w 4-cylindrowy silnik o pojemności 3,6 l, który dzięki katalizatorowi SCR i katalizatorowi utleniającemu (DOC) spełnia normy emisji Euro V. System oczyszczania spalin schowany jest pod maską, aby nie zasłaniać widoku i nie ograniczać centralnej przestrzeni montażowej. Standardowy zbiornik paliwa mieści 75 l, ale w opcji dostępny jest także większy o pojemności 100 litrów.


Massey Ferguson Essential i Efficient

W podstawowym wyposażeniu Essential ciągnik jest wyposażony w mechaniczną skrzynię biegów, podwójną pompę hydrauliczną o wydajności 93 l/min i mechanicznie sterowany TUZ. W opcji są natomiast EHR oraz przekładnią Speedshift z rewersem PowerShuttle. Natomiast wersja Efficient ma potrójną pompę hydrauliczną o wydatku 120 l/min i podnośnik z EHR. Ciągniki w takim wyposażeniu mają przekładnie Speedshift (z PowerShuttle) oraz wielofunkcyjny joystick i cztery elektrohydrauliczne jednostki sterujące. Opcjonalnie dostępny jest również mini-joystick do sterowania tylnym podnośnikiem, przednim podnośnikiem oraz WOM i pakiet ładowacza czołowego.


Ulepszona kabina

W ciągnikach Massey Ferguson serii 3 z kabiną, tunel przekładni ma tylko ok. 3 cm wysokości, co zapewnia więcej miejsca nad głową pomimo wyższej pozycji siedzącej w porównaniu z poprzednią serią. Według producenta udało się dzięki temu poprawić widoczność bez znacznego zwiększania wysokości kabiny. Przed kierowcą jest nowa, nowoczesna deska rozdzielcza. Pośrodku między analogowym obrotomierzem po lewej stronie a wskaźnikami paliwa i temperatury po prawej stronie znajduje się czytelny wyświetlacz. Można na nim śledzić prędkość WOM, zużycie paliwa, temperaturę płynu chłodzącego i oleju oraz ustawić prędkość obrotową silnika. Wyświetla również położenie TUZ, ustawienia zaworów hydraulicznych i aktualny bieg. Filtracja powietrza w kabinie 4. kategorii zwiększa bezpieczeństwo kierowcy podczas opryskiwania środkami chemicznymi.

Nowość w skrzyni biegów i hydraulice

Do wyboru są różne typy przekładni, począwszy od przekładni 15/15 biegów z mechanicznym rewersem. Liczbę przełożeń można zwiększyć do 30/15 biegów przez zainstalowanie mechanicznego obwodu Hi/Lo. Nowa przekładnia w wersji Eco o prędkości maks. 40 km/h ma łatwy w obsłudze, uruchamiany elektrohydraulicznie rwers PowerShuttle. Zmiany biegów dokonuje się za pomocą dźwigni na prawej konsoli, a sprzęgło włącza się w momencie wciśnięcia pedału hamulca. W ciągnikach Massey Ferguson serii 3 Essential do wyboru są dwa lub trzy pary mechanicznych złączy hydraulicznych, z opcją rozbudowy do pięciu. Z kolei wersje Efficient są wyposażone w cztery elektrohydrauliczne zawory sterujące.

Ekonomiczne modele 75-konne

Modele o mocy 75 KM są również dostępne z różnymi przekładniami — począwszy od przekładni 12/12 z mechaniczną zmianą przełożeń, aż po przekładnię 24/12 z PowerShuttle i Speedshift. Dostępna jest również szeroka gama konfiguracji zaworów sterujących i podwójna pompa hydrauliczna o wydajności 93 l/min lub potrójna o wydajności 120 l/min.

Modele Massey Ferguson 3

modele szerokość platforma moc
3VI (do winnic) od 1,00 m z kabiną 75-120 KM
3SP (specjalistyczny) od 1,25 m z kabiną 75-120 KM
3FR (do sadów) od 1,45 m bez kabiny lub z kabiną 75-120 KM
3WF (do sadów, szeroki) od 1,70 m bez kabiny lub z kabiną 75-120 KM
3GE od 1,40 m bez kabiny 75-120 KM
3AL (górski) od 1,70 m niska kabina 75-120 KMopr. aj
fot. firmowe

27. maj 2024 20:24