StoryEditor

Kuhn: Podwójne owijanie folią

Zmiennokomorowa prasoowijarka KUHN VBP 3100 może być wyposażona w opatentowany system owijania folią KUHN TWIN-reel. Ten 2-rolkowy system owijania folią jest już od 2015 r. oferowany w prasoowijarkach stałokomorowych.

16.03.2022., 00:00h

Mniej folii

Firma KUHN wprowadzaiła możliwość owijania folią w zmiennokomorowych prasoowijarkach VBP 3100. Opatentowany system owijania folią wykorzystuje dwie zwykłe rolki folii o szerokości 750 mm, zamiast specjalnej szerokiej folii. Zdaniem producenta, stosowanie zwykłej folii do owijania zapewnia użytkownikom zakup folii po niższej cenie. Pozwala to uzyskać nawet o 37% niższy koszt owijania oraz zmniejszyć częstość wymiany rolek z folią o kolejne 30%.

Prosta obsługa

Zastosowanie zwykłej folii ułatwia gospodarowanie zapasami. Systemy owijania folią i siatką działają osobno, dzięki czemu operator może korzystać z obu rozwiązań równocześnie. Przełączanie pomiędzy nimi odbywa się szybko i łatwo i nie wymaga wymiany rolek ani stosowania narzędzi.

Dlaczego wiązanie folią?

Podczas przygotowywania okrągłych bel kiszonki coraz częściej wybierane jest owijanie folią zamiast tradycyjnej siatki. Owijanie folią pozwala uzyskać bardziej sprasowane bele oraz wyższy poziom ochrony na obwodzie. Dodatkowa bariera przed dostępem tlenu przekłada się na wyższą jakość kiszonki, a równy kształt beli zapewnia lepsze wykorzystanie przestrzeni magazynowej. Bele owinięte folią łatwiej się otwiera, nawet podczas mrozu. Kiszonka nie gromadzi się między warstwami folii, co eliminuje straty paszy. Rozwiązanie to usprawnia również gospodarowanie odpadami, ponieważ nie trzeba oddzielać folii od siatki i można je przekazać w całości do recyklingu.
 
Opr. ap
Fot. Firmowe
22. lipiec 2024 17:01