StoryEditor

Kuhn - nowa zgrabiarka taśmowa

Firma Kuhn rozszerza swoją gamę maszyn zielonkowych o nową zgrabiarkę MERGE MAXX 440 F. Czemu producent zdecydował się na opracowanie zgrabiarki taśmowej zawieszanej na przednim TUZ?

25.02.2022., 00:00h

Wysoka jakość zbioru

Nie jest żadną tajemnicą, że zgrabiarki taśmowe bardzo delikatnie traktują zbierany materiał. Z tego powodu są polecane szczególnie do pracy z roślinami motylkowymi. Oferowane do tej pory zgrabiarki tylne MERGE MAXX 760, 950 i 1090 w połączeniu z nową maszyną czołową MERGE MAXX 440 F mogą stworzyć bardzo wydajny i efektywny zestaw. Zgrabiarka czołowa może również współpracować ze zgrabiarkami karuzelowymi. Podstawowym zadaniem maszyny czołowej jest usunięcie zgrabianego materiału z toru jazdy ciągnika. Dzięki temu, że po zielonce nie przejeżdżają koła ciągnika uzyskujemy paszę jeszcze wyższej jakości.


Na jedną lub dwie strony

Materiał zgrabiany z szerokości 3 m jest w pierwszej kolejności podnoszony przez podbieracz o małej średnicy. Nad jego palcami pracuje rolka WINDGUARD, samoczynnie dostosowująca swoje położenie do ilości zbieranej masy. Jej zadaniem jest zapobieganie zbyt szybkiemu spadaniu materiału z palców podbieracza. Główna taśma ma szerokość 1 m. Zbierana masa może być odkładana na jedną lub obie strony maszyny.

Dobre kopiowanie terenu

Dzięki zastosowaniu przegubów kulowych o zakresie wychylenia +/- 10° maszyna może swobodnie dostosowywać się do nierówności terenu Dodatkowo, dwie duże, obrotowe płozy prowadzą maszynę, zapobiegając zgarnianiu gleby tym samym chroniąc ruń. Regulacja ich wysokości umożliwia dostosowanie do różnych warunków (wysokość koszenia, zbiór zielonki lub słomy itd.). Maszyna jest amortyzowana hydraulicznie. Na czas zawracania i przejazdów po drogach przeguby są automatycznie blokowane.


Komfortowa obsługa

Do regulacji najważniejszych parametrów pracy maszyny (sposób odkładania pokosu, prędkość taśmy i tryb pracy) można regulować bez opuszczania kabiny. Producent zapewnia, że manometr wskazujący ciśnienie w układnie amortyzacji znajduje się w polu widzenia operatora. Tylna pokrywa kanału odprowadzającego paszę wykonana jest z półprzezroczystego materiału i zapewnia widoczność przepływu paszy podczas pracy. Dostępne jest również wyposażenie opcjonalne, tj. siatka ograniczająca rozprzestrzenianie się resztek roślinnych, które mogłyby wypełnić kratę ciągnika, lub zestaw 2 lusterek wstecznych poprawiających widoczność na boki.
 
Opr. ap
Fot. Firmowe
19. maj 2024 13:28