StoryEditor

Kubota zacieśnia współpracę z marką MX

Kubota ogłasza strategiczne partnerstwo OEM z MX, będzie dostarczać ładowacze czołowe do ciągników serii M. 

18.09.2021., 00:00h

Kubota kooperuje z MX od 8 lat w zakresie dedykowanych podnośników przednich i od 3 lat w zakresie ładowaczy czołowych LK2400H lub LK2100H do kilku modeli ciągników Kubota, takich jak nowy M6002, M6121 i model specjalny M7133. 

Europejski gigant

Firma MX, założona w 1951 roku, jest obecnie największym producentem ładowaczy czołowych we Francji i drugim co do wielkości w Europie. Rozwój MX opiera się na silnej sieci dilerów i importerów oraz na oddziałach handlowych w Wielkiej Brytanii i Niemczech, aby rozprowadzać kompletną gamę produktów w 64 krajach na całym świecie. Wśród produktów MX zdecydowanie wyróżniają się ładowacze czołowe, i to właśnie do nich należą ciągniki Kubota M4003 i M5002.

Kompleksowa oferta

Kubota informuje, że umowa partnerska niesie ogromne korzyści dla obu stron. Współpraca pomoże promować synergię między działami badawczo-rozwojowymi obu firm, jednocześnie zwiększając dynamikę sprzedaży dzięki dostarczeniu kompleksowego rozwiązania łączącego w jednej ofercie ciągnik, ładowacz czołowy i narzędzia.

Frédéric Martin, Prezes MX, stwierdził: "dwa słowa, które podsumowują filozofię naszej firmy to innowacja i współpraca. Partnerstwo z marką Kubota jest ucieleśnieniem tych dwóch pojęć, stanowiąc podstawę każdej udanej umowy".

Mel McGlinchey, Wiceprezes pionu MarketinguTractor Business Unit marki Kubota w Europie, komentuje: "Dzięki współpracy z MX, Kubota może teraz zaoferować europejskim hodowcom bydła mlecznego i trzody jeszcze bardziej kompleksowe rozwiązanie dla ich potrzeb. Cieszymy się z kooperacji z MX w ramach dalszego rozwoju naszej obecności w Europie".

Ładowacze do modeli M4003 i M5002

Kubota i MX jeszcze w tym roku planują wypuścić  na rynek dwa nowe rozwiązania dla ładowaczy czołowych do modeli M4003 i M5002. Te nowe produkty będą posiadały innowacyjne rozwiązanie, MX e-Pilot S System, pionierską technologię sterowania ładowaczem, obejmującą takie funkcje jak: zapinanie i odpinanie narzędzi, aktywację i dezaktywację amortyzacji oraz funkcję ciągłego działania trzeciej sekcji hydraulicznej, która pozwala na stałe zasilanie ładowacza bez konieczności przytrzymywania przycisku. 

Dostawy już ruszyły

Pierwsze egzemplarze M6002 i M7003 wyposażone w ładowacze czołowe MX zostały już dostarczone do klientów. Nowa umowa OEM obejmie następujące ciągniki Kubota serii M: M7003, M6002, MGX-IV, M5002 i M4003. 

opr. jj

13. lipiec 2024 08:09