StoryEditor

Kubota wzmacnia działalność w zakresie kosiarek

Kubota Corporation zamierza włączyć dział kosiarek włoskiego producenta Officine Biefiebi (BFB) i jego spółkę zależną Gianni Ferrari (GF) do nowej spółki zależnej. 

13.08.2022., 00:00h

Będzie ona w całości własnością Kubota Holdings Europe B.V. europejskiego przedsiębiorstwa w ramach grupy Kubota zajmującego się działalnością w zakresie maszyn rolniczych i przemysłowych. Utworzenie tej nowej spółki zależnej o nazwie Kubota Gianni Ferrari S.R.L., rozszerzy ofertę Kubota w zakresie produktów Groundcare, skierowanych do profesjonalistów w takich sektorach jak pielęgnacja parków, stadionów i kształtowanie krajobrazu dla klientów indywidualnych. Przez włączenie tych nowych zasobów do sprzedaży, produkcji i rozwoju, Kubota Holdings Europe przyspieszy ekspansję tej linii biznesowej w Europie. 

Kosiarki czołowe z koszem centralnym

Jak wyjaśnia Kubota, Officine Bieffiebi i Gianni Ferrari cieszą się doskonałą reputacją i dużym udziałem w rynku europejskim jako pionierzy w dziedzinie kosiarek czołowych z koszem centralnym (CCFM), w segmencie średnich i dużych kosiarek profesjonalnych wysokiej klasy, na które popyt w ostatnich latach stale rośnie. W szczególności, obie firmy cieszą się dużą popularnością jako pionierzy CCFM we Włoszech, Francji, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Dlatego też Kubota wybrała BFB i GF jako najlepszych partnerów do wzmocnienia i uzupełnienia działalności koncernu w zakresie sprzętu do koszenia trawników w Europie. Obie przejęte firmy oraz Kubota mają swoje własne przewagi konkurencyjne i zakresy produktów na poszczególnych rynkach. Dzięki temu ich oferty mogą się doskonale uzupełniać, co sprawia, że to partnerstwo handlowe jest optymalnym wyborem, aby w przyszłości rozwijać tę linię biznesową. 

Rynek profesjonalny i konsumencki

Linia produktowa kosiarek Kubota w Europie wykazuje solidny wzrost w segmencie profesjonalnym i konsumenckim, dzięki wysokiej wytrzymałości i wydajności swoich produktów. Jednak nowa spółka, Kubota Gianni Ferrari S.R.L., będzie miała jeszcze większe możliwości rozwoju i produkcji sprzętu do pielęgnacji trawników w Europie, w tym bardzo pożądanego CCFM. W ten sposób segment CCFM firmy Kubota również otrzyma duży impuls, mając do dyspozycji sieć sprzedaży i wsparcie dla dilerów firmy. Zamknięcie transakcji jest uzależnione od spełnienia finalnych warunków, w tym uzyskania zezwolenia Golden Power (Golden Power to specjalne uprawnienie rządu włoskiego do ograniczenia lub wstrzymania bezpośrednich inwestycji zagranicznych - "FDI" - oraz transakcji korporacyjnych dotyczących włoskich aktywów strategicznych).

opr. jj

21. maj 2024 06:12