StoryEditor

Kubota: Północno-Europejskie Centrum Dystrybucji

Celem inwestycji w Alblasserdam w Królestwie Niderlandów jest zwiększenie możliwości montażowych i rozbudowa systemu logistycznego (NEDC). 

06.08.2022., 00:00h

Rynek europejski jest coraz bardziej konkurencyjny i wymagający. Zróżnicowane wymagania klientów, sprawiają, że Kubota musiała reagować z większą elastycznością i skutecznością, aby w pełni zaspokoić te potrzeby. Dzięki przemyślanej lokalizacji w porcie Alblasserdam, bezpośrednio przy terminalu kontenerowym, NEDC ułatwi działalność importową i eksportową dla wyrobów pochodzących z Europy, Japonii, Stanów Zjednoczonych i Indii, a tym samym dystrybucję produktów Kubota.

Trzy tysiące maszyn rocznie

Dzięki nowemu Centrum logistycznemu, które początkowo zatrudni 60 osób, firma spodziewa się usprawnić swoje wewnętrzne procesy oraz zmniejszyć koszty logistyczne i operacyjne. Mając do dyspozycji ponad 32 000 m2 powierzchni użytkowej i zdolność do montażu 3000 sztuk maszyn rocznie, uruchomienie NEDC wymagało od zespołu projektowego Kuboty ogromnego wysiłku ze względu na złożoność samego projektu, jak również wpływ czynników zewnętrznych, wywołanych pandemią COVID-19. Nie mniej istotne są ciągłe wyzwania związane z globalnym łańcuchem dostaw. 

Kluczowa rola NEDC

Prezes Kubota Corporation, Yuichi Kitao, podkreślił znaczenie, jakie nowe Centrum Dystrybucyjne firmy będzie miało dla Grupy: "Jestem przekonany, że NEDC odegra kluczową rolę w rozwoju i poprawie naszej europejskiej działalności. Mam nadzieję, że ten nowy obiekt może z powodzeniem przyczynić się do uczynienia Grupy Kubota wiodącą marką w branży na świecie, osiągając zadowolenie klientów przez doskonałą obsługę".

opr. jj

24. maj 2024 05:16