StoryEditor

Kubota – nowy zakład produkcyjny w USA

Firma zainwestuje 140 mln USD w nową fabrykę w stanie Georgia. Dzięki temu Kubota rozszerzy produkcję komponentów do ciągników na rynek północnoamerykański.

28.07.2022., 00:00h

Kubota kontynuuje rozwój swoich mocy produkcyjnych w USA, budując nowy zakład w Gainesville w stanie Georgia, gdzie jest obecna od dawna dzięki dotychczasowym fabrykom.

Duży popyt w Ameryce Płn.

Ponieważ popyt na ciągniki w Ameryce Północnej gwałtownie rośnie, potrzeba zwiększenia mocy produkcyjnych w zakresie ciągników i sprzętu budowlanego w celu wsparcia dilerów stała się dla firmy Kubota sprawą niecierpiącą zwłoki. Mimo że spółka Kubota Industrial Equipment (KIE) już produkuje maszyny towarzyszące, popyt w Ameryce Północnej jest tak duży, że koncern zdecydował się na dalsze zwiększanie możliwości produkcyjnych przez budowę nowego zakładu.

W rezultacie, zarówno nowa, jak i istniejąca fabryka będą mogły odpowiedzieć na ogromny popyt w Ameryce Północnej, zwiększając roczną zdolność produkcyjną narzędzi ze 100 000 do 210 000 sztuk. Jest to wielka szansa dla marki Kubota, ponieważ ponad 90% nowych ciągników sprzedawanych w Ameryce Północnej jest wyposażonych w ładowacze czołowe lub inne podzespoły.

Planowane otwarcie zakładu – 2024 r.

– To ekscytujący okres bezprecedensowego wzrostu naszej firmy, ponieważ ta kolejna inwestycja następuje zaraz po uroczystym otwarciu naszego nowego ośrodka badawczo-rozwojowego w Gainesville – powiedział Shingo Hanada, Prezes i Dyrektor Generalny Kubota Tractor Corporation i Kubota North America. Oczekuje się, że inwestycja, której realizacja rozpocznie się w tym roku, zostanie w pełni oddana do użytku w 2024 r. W sektorze produkcyjnym znajdzie tam zatrudnienie ponad 500 osób.

opr. jj

19. maj 2024 13:15