StoryEditor

Krone – nowa rama sprzęgająca EasyCut TC Connect

Z myślą o pracy w systemie stałych ścieżek przejazdowych (CTF – Controlled Traffic Farming) powstała rama EasyCut TC Connect pozwalająca połączyć dwie kosiarki dyskowe marki Krone.

11.02.2022., 00:00h

Gdzie rolnicy potrzebują takich rozwiązań?

Specjalnie z myślą o wymaganiach rynku australijskiego i amerykańskiego firma Krone opracowała nową EasyCut TC Connect - ramę sprzęgającą dla dwóch kosiarek zaczepianych. Rama sprzęgająca może być elastycznie stosowana z kosiarkami Krone EasyCut TC 400 i EasyCut TC 500 (oba modele z dyszlem centralnym / TC = Trailed Centre). Dzięki dwóm kosiarkom EasyCut TC 500 i kosiarce czołowej Krone można uzyskać szerokość roboczą ponad 12 m, co sprawia, że kombinacja ta nadaje się również do uprawy w systemie stałych ścieżek przejazdowych (CTF).
 

Zestaw kosiarek w akcji można zobaczyć na filmie:

 

Jakie korzyści daje CTF?

CTF staje się coraz bardziej popularny, szczególnie na rynku australijskim. Dzięki  korzystaniu z zawsze tych samych ścieżek przejazdowych (zaplanowanych za pomocą GPS) pozwala na znaczne ograniczenie ugniatania gleby i rosnących roślin. Mniejsze ugniatanie gleby korzystnie wpływa na jej strukturę, rzadszy kontakt kół ciągnika z wrażliwymi roślinami (np. lucerną) pozwala zwiększyć plon.

Jakie są zalety ramy EasyCut TC Connect?

EasyCut TC Connect umożliwia koszenie przy szerokościach roboczych od 12 m do 13,08 m - w odstępach co 3 m i 6 m. EasyCut TC Connect może być łączony z różnymi maszynami bez ograniczania ich dotychczasowej funkcjonalności. Na przykład, jeśli rolnik korzysta z kombinacji dwóch kosiarek EasyCut TC 400 i popularnej w Australii i USA kosiarki czołowej EasyCut F 400 CV Fold, w rezultacie uzyskuje trzy pokosy o identycznej objętości, a tym samym równomierne wysychanie skoszonych roślin.
Oczywiście, poszczególne kosiarki mogą być nadal używane solo. W ten sposób rozwiązanie TC Connect oferuje wysoką elastyczność i może być zawsze wykorzystywane w najlepszy możliwy sposób - nawet przy silnie zmieniających się wydajnościach powierzchniowych i rosnącej powierzchni gospodarstwach. To ważny argument, zwłaszcza w odniesieniu do odsprzedaży poszczególnych maszyn.

Opr. ap
Fot. firmowe
19. maj 2024 12:36