StoryEditor

Kosiarki SIP Silvercut ze zgrabiarką taśmową

Zestaw hydraulicznie rozsuwanych kosiarek z poprzecznym przenośnikiem taśmowym pokosu to nowa propozycja firmy SIP.

05.05.2022., 00:00hCicha praca bez wibracji


Nowy zestaw kosiarek Silvercut Disc 1100 XD marki SIP oferuje szerokość roboczą do 11 m. Mechanizmy są chronione przed przeciążaniem przez sprzęgła cierne. Według producenta dodatkowym zabezpieczeniem jest system OMS, w którym czujniki monitorują prędkości pracy wszystkich ważnych elementów kosiarki. Jeśli prędkość robocza któregoś z nich osiągnie wartość krytyczną, wyemitują sygnał alarmowy. W fazie projektowania firma SIP zwróciła uwagę na ograniczenie drgania szybko obracających się przegubów Cardana, co gwarantuje bardzo cichą pracę bez wibracji. 

Zestaw SIP Silvercut Disc 1100

Nowe kosiarki Silvercut mają budowę modułową. Mogą pracować bez kondycjonera lub z kondycjonerem i przenośnikiem taśmowym. Według zapewnień producenta, jego montaż i demontaż jest łatwy i nie zajmuje dużo czasu. Kondycjoner dostępny jest w wersji palcowej ze stalowymi lub gumowymi palcami oraz w wersji rolkowej.

Hydrauliczny napęd i regulacja

Przenośniki taśmowe są napędzane hydraulicznie. Do współpracy z zestawem Silvercut Disc 1100 wydajność obwodu hydraulicznego z wolnym spływem powinna wynosić co najmniej 40 l/min. Ustawienie przenośników taśmowych jest regulowane hydraulicznie, maksymalna szerokość odkładanego pokosu, według producenta, wynosi 4,50 m. Co ciekawe, przenośniki taśmowe podnoszą się i opuszczają automatycznie na uwrociach. Mogą być opuszczane pojedynczo i niezależnie od siebie.

opr. aj

fot. firmowe

21. maj 2024 05:47