StoryEditor

Już niedługo TRiLiada 2022!

Pozostały niecałe dwa tygodnie do TRiLiady - święta studentów Inżynierii Rolniczej, Ekoenergetyki oraz Informatyki Stosowanej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

13.05.2022., 00:00h

Od wielu lat Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Rolniczej działające w Katedrze Inżynierii Biosystemów Wydziału Inżynierii Środowiska i Inżynierii Mechanicznej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu organizuje wydarzenie o nazwie TRiLiada. Wpisuje się w obchody studenckiej tradycji Juwenaliów i niewątpliwie jest świętem studentów Inżynierii Rolniczej, Ekoenergetyki oraz Informatyki Stosowanej.


TRiLiada pod hasłem bezpieczeństwa żywnościowego

Tegoroczna edycja TRiLiady odbędzie się 26 maja, a jej hasłem przewodnim jest: Bezpieczeństwo żywnościowe, czyli rozwiązania inżynierii rolniczej optymalizujące wielkość produkcji i jej koszty. Wydarzenie odbędzie się w?formie stacjonarnej w Katedrze Inżynierii Biosystemów, ale udział będzie można wziąć również online. Dzięki transmisji online TRiLiada 2022 będzie dostępna dla znacznie szerszej publiczności. 


Nie tylko dla studentów UP

Organizatorzy serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w TRiLiadzie przede wszystkim studentów kierunków studiów: Inżynieria Rolnicza, Rolnictwo i Inżynieria Mechatroniczna ze wszystkich uniwersytetów. Zaproszenie kierowane jest również do nauczycieli i uczniów techników mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz wszystkich osób zainteresowanych nowoczesną techniką rolniczą.

Rywalizacja o Puchar TRiLiady

Zgodnie z tradycją integralną częścią wydarzenia będą zawody dla wcześniej zarejestrowanych zespołów studenckich i uczniowskich o Puchar TRiLiady – konkurs dla uczestników stacjonarnych oraz o Cyfrowy Puchar TRiLiady – konkurs dla uczestników online. Konkurs stacjonarny będzie składał się z części, w której uczestnicy odpowiedzą na pytania przygotowane przez prelegentów oraz rywalizacji zręcznościowej. Natomiast konkurs dla uczestników online będzie rozegrany w postaci internetowego quizu. Zwycięskie zespoły otrzymają nagrody ufundowane przez zaproszone firmy.Wejdź na Facebooka

Od 17 maja na koncie Studenckiego Koła Naukowego Inżynierii Rolniczej na Facebooku (https://www.facebook.com/SKNIRUPP/) udostępniony zostanie szczegółowy program TRiLiady, regulaminy konkursów o Puchar TRiLiady oraz linki do formularzy pozwalających na rejestrację uczestników wydarzenia oraz zespołów startujących w konkursach.

Technika Rolnicza i Leśna

Nazwa TRiLiada powstała z połączenia skrótu historycznej już nazwy kierunku studiów Technika Rolnicza i Leśna (którą ukończyło wiele osób z branży maszyn rolniczych) oraz końcówki słowa olimpiada, co miało symbolizować współzawodnictwo zespołów studenckich. Pomimo zmiany nazwy studiów na Inżynierię Rolniczą postanowiono zachować ugruntowaną i dobrze kojarzącą się nazwę imprezy, która od wielu lat cieszy się uznaniem wśród studentów i absolwentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz przedstawicieli firm z szeroko pojętej branży techniki rolniczej.

Na TRiLiadę zaprasza Studenckie Koło Naukowe Inżynierii Rolniczej!

Redakcja profi objęła patronat medialny nad tegoroczną TRiLiadą.

18. maj 2024 16:13