StoryEditor

Joskin: kilka kliknięć i masz swoją maszynę

Początkowo konfigurator obejmował tylko kilka kategorii maszyn. Teraz uwzględnia całą ofertę!

19.07.2022., 00:00h

Rok temu Joskin uruchomił konfigurator online swoich produktów (www.joskin.com/configurator). Wprowadzając to narzędzie, belgijski producent postanowił wykorzystać rozwiązania cyfrowe, aby ułatwić rolnikom wybór sprzętu i wyposażenia. Konfigurator jest dostępny na smartfonie, tablecie lub komputerze. Uzupełnia rosnącą gamę narzędzi cyfrowych poświęconych firmie. W tym jest nowa strona internetowa, digitalizacja salonów wystawowych, wirtualne zwiedzanie zakładów produkcyjnych marki Joskin itd. Chodziło o to, aby nabywca mógł sam stworzyć maszynę, która będzie odpowiadała jego potrzebom, nie ruszając się z domu.

Zaczęło się od przyczep

Przyczepy do przewozu bydła i spulchniarki były pierwszymi maszynami, które można było samodzielnie skonfigurować. Potem Joskin dołączył sprzęt przeznaczony dla hodowców i przyczepy transportowe. Pracownicy firmy zachęceni sukcesem tego rozwiązania kontynuowali prace nad tym cyfrowym narzędziem. Dzięki temu od środy 20 lipca 2022 r. konfigurator obejmuje całą ofertę. Zawiera wozy asenizacyjne, osprzęt rozlewający, a także systemy Cargo2 i wozy czyszczące Joskin.

Intuicyjne narzędzie

Dla przypomnienia, koncepcja proponowanego przez producenta konfiguratora polega na dostarczeniu narzędzia, które może pomóc internaucie w wyborze, aby mógł stworzyć maszynę swoich marzeń. Do każdej serii oferowany jest szeroki wybór opcji i wyposażenia, by można było znaleźć konfigurację, która najlepiej zaspokoi każdą konkretną potrzebę. Po zakończeniu całej operacji automatycznie wyświetla się cena brutto, która daje wyobrażenie o ostatecznej cenie maszyny. Chcąc iść dalej, użytkownik może pobrać pełną dokumentację swojej konfiguracji i skontaktować się z wybranym dilerem firmy Joskin. Wtedy może uzyskać więcej informacji o danym produkcie i jego ostatecznej cenie lub po prostu złożyć zamówienie. Joskin mówi wprost: wybór maszyny nigdy nie był prostszy!

opr. jj

19. maj 2024 12:58