StoryEditor

Joskin Advantage - jak ograniczyć cenę maszyn?

Choć powiedzenie "taniej to już było" towarzyszy nam na każdym kroku, firma Joskin próbuje przeciwdziałać rosnącym cenom maszyn, optymalizując koszty produkcji. Do wprowadzonej w styczniu 2019 r. gamy maszyn Advantage, firma Joskin nieustannie dodaje nowe modele.

24.06.2022., 00:00h


Co daje produkcja seryjna?

Przede wszystkim obniża jednostkowy koszt wyprodukowania maszyny, a to przekłada się na jej niższą cenę w porównaniu do maszyny wyprodukowanej jednostkowo lub w niewielkim nakładzie. Według firmy Joskin, seria Advantage daje rolnikom możliwość zakupu dobrze wyposażonego sprzętu wysokiej jakości w cenie produktu standardowego. Dzięki gamie Advantage firma Joskin chce pokazać, że odpowiednie planowanie ogranicza koszty produkcji, a dobre wyposażenie sprzętu nie musi bardzo podnosić jego ceny. Maszyny Joskin z oznaczeniem Advantage są montowane na specjalnych liniach produkcyjnych, gdzie wytwarza się je w identycznych seriach, co pozwala producentowi na znaczne oszczędności (surowce kupowane w większych partiach, wydajniejsza produkcja, zwiększona wydajność automatycznych maszyn produkcyjnych). 
Ile maszyn w gamie Advantage?

W ciągu trzech lat fabrykę Joskin opuściło ponad 4 tys. maszyn Advantage. Dobre wyniki sprawiają, że producent nieustannie dodaje do gamy Advantaga nowe modele. Począwszy od przyczepy uniwersalnej Drakkar i wózu asenizacyjnego Volumetra, przez rozrzutnik obornika Tornado, wywrotkę budowlaną Trans-KTP, wywrotkę rolniczą Trans-Cap i spulchniarkę łąkową Scariflex. W ciągu ostatnich kilku miesięcy w gamie Advantage udostępniono ok. 10 modeli maszyn. Najnowszymi są przyczepy belowe Wago i rozrzutniki obornika Ferti-Space2.Sto maszyn w sieci!

Firma Joskin deklaruje, że chce być jak najbliżej klientów, więc stworzyła stronę internetową w całości poświęconą gamie Advantage. Znajdziemy na niej ponad 100 maszyn, w tym większość produkcji firmy Joskin, a wśród nich znane już od wielu lat falowe modele belgijskiego producenta. Nawigowanie ułatwiają filtry umożliwiające bezpośrednie znalezienie maszyny dostosowanej do naszych potrzeb. Można wybrać: serię maszyn, liczbę osi, ładowność, szerokość robocza itp. Znajdziemy również informacje, co dostępne jest w wyposażeniu standardowym oraz w opcjonalnym, cenę katalogową oraz zdjęcia sprzętu. Rolnikom zainteresowanym zakupem konkretnej maszyny umożliwia to zapoznanie się z wszystkim parametrami maszyny bez wychodzenia z domu.

opr. aj

fot. firmowe

27. maj 2024 21:24