Łatwiejsza obsługa i nowe funkcje
W każdym programie można coś poprawić. Właśnie tym tropem poszedł John Deere, modyfikując oprogramowanie Operations Center. Oto co zyskują użytkownicy:
- nowy wygląd,
- charakter i nawigację,
- łatwiejsza obsługa,
- większa spójność najnowszą wersji mobilnej,
Poza tym są nowe funkcje, w tym aplikację, dzięki której rolnicy mogą z łatwością tworzyć indywidualne mapy nawożenia i innych zabiegów o zmiennej wielkości aplikowanej dawki, a następnie udostępniać je w Operations Center.
Operations Center Mobile
Znana aplikacja MyOperations App na smartfony i tablety zmieniła nazwę na Operations Center Mobile. JD sygnalizuje, że w tym jest nowa jakość, m.in. dopasowanie do wersji przeglądarkowej, dzięki czemu obydwie stanowią kompleksowe narzędzie zarządzania gospodarstwem. Kolejnym ulepszeniem jest dodanie aplikacji Work Planner, która stanowi teraz główny element nowego systemu AutoSetup, pozwalającego rolnikom optymalizować pracę, a bezpośrednio operatorom szybciej rozpoczynać zlecone zadania.
Bezpieczeństwo danych
Na co dzień rolnicy korzystają z Operations Center do gromadzenia i bezpiecznego przechowywania danych dotyczących pól, upraw i maszyn pochodzących z ich cyfrowo zintegrowanego sprzętu. To pozwala analizować i podejmować decyzje biznesowe. Liczy się też to, aby dane potrzebne do zarządzania gospodarstwem były bardziej przejrzyste.
Zestaw funkcji
Rolnicy mogą realizować swoje cele przy wykorzystaniu następujących funkcji:
- Setup (Konfiguracja) - wykorzystuje połączenie JDLink i Operations Center, by synchronizować dane rolnicze, co oszczędza czas i eliminuje możliwość wystąpienia błędów związanych z ich ręcznym wprowadzaniem.
- Plan (Planowanie) - wykorzystuje wyświetlacz 4. generacji i Work Planner, by ulepszać efektywność poprzez zwiększoną dokładność.
- Monitor (Monitorowanie) - dzięki połączeniu JDLink i nowym zakładkom Home (Ekran główny) i Map (Mapy), pomaga rolnikom trzymać rękę na pulsie wszystkich operacji, by zapewniać ich wysoką jakość i efektywność, nawet gdy przebywają poza gospodarstwem.
- Nowa zakładka Analyze (Analiza) w Operations Center pomaga natomiast rolnikom podejmować decyzje na podstawie aktualnie osiąganych wyników.
Od precyzji do połączeń
Do pełnego korzystania z technologii rolnictwa precyzyjnego John Deere rolnicy potrzebują:
- wyświetlacza CommandCenter 4. generacji, który daje rolnikowi bardziej precyzyjną kontrolę nad funkcjami maszyny;
- odbiornika StarFire, dzięki któremu możliwe jest określanie pozycji z bardzo dużą dokładnością;
- systemu telematyki JDLink, który stanowi bezprzewodowe połączenie między maszynami i przekazuje dane z wyświetlacza 4. generacji do Operations Center.
Wczytywanie informacji
Nowa funkcja Work Planner w Operations Center umożliwia rolnikom wczytanie wszystkich informacji pokazywanych na wyświetlaczu, dzięki czemu operatorzy nie muszą już wykonywać tego w kabinie.
Dostęp za darmo
Ulepszona platforma Operations Center została już wdrożona, zatem nowi użytkownicy mogą założyć konto online lub pobrać aplikację mobilną Operations Center ze sklepu Google Play lub Apple App Store. Natomiast dotychczasowi użytkownicy automatycznie otrzymają wszystkie niezbędne aktualizacje wersji przeglądarkowej i mobilnej. Co bardzo ważne, dostęp do platformy jest całkowicie darmowy.
Nowa aplikacja
Jednocześnie użytkownikom udostępniona została nowa aplikacja (dostępna również na smartfony i tablety) opracowana przez niemiecki startup Solorrow, dzięki której rolnicy mogą z łatwością tworzyć indywidualne mapy nawożenia i innych zabiegów o zmiennej wielkości aplikowanej dawki, a następnie udostępniać je w John Deere Operations Center.
Liczy się efektywność
Stamtąd mapy można bezprzewodowo przesyłać do maszyn znajdujących się na polu, by aplikowanie nawozów i środków ochrony roślin było bardziej precyzyjne, a tym samym bardziej efektywne oraz przyjazne dla środowiska.
Po otrzymaniu danych, wyświetlacz John Deere znajdujący się w kabinie, informuje sterowany przez ISOBUS rozsiewacz nawozu lub opryskiwacz o dawce, jaką należy aplikować w danym miejscu, na podstawie lokalizacji maszyny na polu.
Podział na strefy
Dodatkowo zebrane z pięciu lat dane pozwalają wybrane obszary podzielić na różne strefy według rodzaju gleby, na podstawie których tworzone są mapy nawożenia i oprysku, po czym w analogiczny sposób udostępniać do maszyn. Dzięki nowemu rozwiązaniu rolnicy mają pełną kontrolę nad przepływem i źródłami danych bez względu na producenta.
Więcej rolnictwa precyzyjnego
Nowa aplikacja pozwoliła firmom Solorrow i John Deere zintensyfikować działania marketingowo-sprzedażowe każdej z firm. Dealerzy John Deere mogą teraz oferować rolnikom i usługodawcom jeszcze szerszą gamę systemów rolnictwa precyzyjnego, a klienci mogą liczyć na wsparcie techniczne w uruchomieniu i korzystaniu z rozwiązań.
opr. jj