StoryEditor

John Deere: Nowy odbiornik StarFire 7000

Firma John Deere wprowadza do oferty nowy odbiornik sygnału nawigacji satelitarnej StarFire 7000. Producent zapewnia, że nowe urządzenie zapewnia dostęp do sygnału korekcyjnego RTK, z dokładnością na poziomie +/-2,5 cm bez konieczności instalowania dodatkowego osprzętu.

24.03.2022., 00:00h

Czas na zmiany

Wraz z wprowadzeniem nowego odbiornika, John Deere udostępnia nowy sygnał korekcyjny:  StarFire RTK. Nowy sygnał można bardzo łatwo aktywować, kupując licencję odnawialną bez konieczności inwestowania w dodatkowy sprzęt lub aktywację. Producent zapewnia, że czas aktywacji systemu na polu nie przekracza 10 minut. Powtarzalność odtwarzania granic pola i ścieżek przejazdowych została określona na okres co najmniej 5 lat. Powinno to pozwolić na wielokrotne korzystanie z wcześniej utworzonych wirtualnych ścieżek. Wirtualne granice pola można wykorzystać również podczas oprysków lub nawożenie – do sterowania szerokością roboczą maszyn.

Nie tylko GPS

Nowy odbiornik, podobnie jak poprzednie modele, oferuje w standardzie bezpłatny sygnał korekcyjny SF1 i można go zmodernizować do mobilnej oraz radiowej wersji RTK. Odbiornik StarFireTM 7000 oprócz sygnałów GPS i GLONASS odbiera sygnały systemów nawigacji satelitarnej Galileo i Beidou. Pozwala to bez dodatkowych kosztów uzyskać większą moc sygnału i niezależność od czynników zakłóceniowych, wynikających na przykład z zacienienia przez drzewa. Odbiornik jest dostępny w wersjach uniwersalnej/przenośnej i zintegrowanej. Wersja zintegrowana jest fabrycznie wbudowana bezpośrednio w dach maszyny, natomiast odbiornik uniwersalny umożliwia elastyczne zastosowanie.


Ochrona przed kradzieżą

Aby zniechęcić złodziei do kradzieży odbiornika uniwersalnego, firma John Deere oferuje użytkownikom skonfigurowanie kodu PIN. Kod PIN można zdefiniować na potrzeby dwóch poziomów dostępu, na przykład dla administratora i operatora. Dostępne jest dodatkowe zabezpieczenie w postaci zestawu z mechaniczną blokadą, a odbiornik można zdemontować po zakończeniu pracy i bezpiecznie przechowywać do następnego użycia.

Nowy odbiornik StarFireTM 7000 w wersji zintegrowanej będzie można zamawiać z nowymi kombajnami serii X z roku modelowego 2023. Jako rozwiązanie uniwersalne do montażu u klienta będzie dostępny w sezonie zimowym 2022/23.
 
Opr. ap
Fot. firmowe
24. maj 2024 07:06