StoryEditor

John Deere Expert Check w nowej odsłonie

John Deere rozszerza program kontroli Expert Check o maszyny starszych niż siedmioletnie. Zmiany zaszły również w ofercie części zamiennych.

15.03.2022., 00:00h

140 punktów kontrolnych

Lista kontrolna w programie Expert Check 7+ liczy nawet 180 punktów kontrolnych. Zadaniem mechaników będzie sprawdzenie po kolei każdego z nich, zgodnie z procedurami i wymaganiami opracowanymi przez firmę John Deere. W przypadku ciągników serii 6000, powinny zostać sprawdzone wszystkie kluczowe podzespoły ciągnika, łącznie z pomiarem ciśnienia sprężania na wszystkich cylindrach w silniku. Serwisanci są zobowiązani do zapisywania wszystkich parametrów badanych podczas przeglądu. Dzięki temu powstaje historia serwisowa ciągnika lub maszyny.
 

Nie tylko ciągniki

Oprócz diagnostyki starszych ciągników serii 6, 7 i 8 program obejmuje również listy kontrolne dla opryskiwaczy samojezdnych, pras rolujących oraz kombajnów serii C, W i T.
Nowa marka części zamiennych "Alternatives by John Deere" ma uzupełnić obecny asortyment oryginalnych i regenerowanych części zamiennych. Nowa linia powstała z myślą o ciągnikach i maszynach, które są eksploatowane mniej intensywnie i zakup droższych części nie zawsze jest uzasadniony ekonomicznie. Producent zapewnia, że wszystkie części przechodzą przez proces certyfikacji John Deere, który gwarantuje jakość i optymalne dopasowanie do maszyny.
 
Opr. ap
Fot. Firmowe
21. maj 2024 06:24